Podsumowanie Motor Show Poznań 2016

Podczas Poznań Motor Show 2016 prezentowane były pojazdy z niemal wszystkich segmentów – małe auta miejskie, limuzyny, SUV-y, samochody ciężarowe, kampery, motocykle, skutery i quady. 140 wystawców, 10 hal wystawowych, ponad 130 tys. odwiedzających - targi poznańskie można uznać za zakończone.

Poznań Motor Show 2016

Salon Poznań Motor Show 2016 to przede wszystkim samochody i ta strefa interesowała nas najbardziej. W tym roku cieszyła się największym powodzeniem wśród zwiedzających. Nic dziwnego, zebrani wystawcy, liderzy motoryzacyjnych światowych marek, zaprezentowali kilkadziesiąt samochodowych polskich premier oraz jedną historyczną w tradycji targów Motor Show, europejską premierę - Hyundai Elantra.

Na uwagę zasługuje również fakt, że do grona wystawców Motor Show powróciły takie marki jak: MINI, Honda, Ferrari, Infiniti czy Volvo.

Ważnym wydarzeniem targowych spotkań są nagrody Motor Show Awards. Konkurs dość specyficzny, bo jedynym kryterium wyłonienia nagrody jest subiektywne spojrzenie, nie tylko na model samochodu, motocyklu czy kampera, ale także na wszelki asortyment związany z motoryzacją. Już po raz trzeci rozstrzygnięty został konkurs, w którego jury zasiadają polscy dziennikarze motoryzacyjni, w tym nasz redaktor prowadzący - Adam Majcherek. Jego subiektywny wybór padł na Kamila Łabanowicza i jego koncepcyjny model Audi e-tron quattro.

W tym roku poznańskie targi odwiedziło 133 108 osób. To o ok. 20 tys. więcej niż przed rokiem i prawie 40 tys. więcej niż w 2014 roku. Cieszy nas wzrostowa tendencja i popularność salonu samochodowego w naszym kraju. 70 nowości i europejska premiera świadczy o dużym znaczeniu Motor Show. Również i nasze stoisku cieszyło się sporym powodzeniem. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie jeszcze więcej premier i nowości. Motor Show 2017 startuje 6 kwietnia 2017. Do zobaczenia!

REKLAMA