Policja zatrzymała auto Google'a bez kierowcy

Co ciekawe, pojazd został zatrzymany bo jechał za... wolno. W strefie gdzie prędkość maksymalna wynosi 35 mph, auto Google jechało 24 mph. To wzbudziło zainteresowanie policjanta.

Auto Google'a

Pojazdy autonomiczne nie są już przyszłością, a teraźniejszością. Ostatnio takie auto wypuściła Tesla, a bardzo blisko wersji produkcyjnej jest Volvo i Audi. Pojazd Google'a też walczy o swoje, czasami nawet walki są krwawe.

REKLAMA

Tym razem, na szczęście obyło się bez ofiar i bez rozlewu krwi. Policjant widząc pojazd jadący z niższą prędkością niż dozwolona, postanowił zatrzymać auto. Po podejściu do szyby, musiał się zdziwić, gdy zorientował się, że za kierownicą nikt nie siedzi. Był jednak spostrzegawczy i wiedział, że zatrzymał autonomiczne auto Google'a. Był ciekawy, jak auto dobiera prędkość do warunków panujących na drodze.

"Widząc nasz samochód ludzie często zatrzymują nas i pytają, jak działa pojazd. Po zrobieniu ponad miliona kilometrów testowych, czyli tyle, ile statystycznie człowiek przejeżdża w 90 lat, jesteśmy dumni, że nie dostaliśmy jeszcze żadnego mandatu!" - chwalą się opiekunowie projektu Google.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA