Pojechało 327,5 km/h na… Trawie!

Audi RS4 w czasie bicia rekordu
Audi RS4 - auto, które ustanowiło rekord prędkości dla aut zasilanych paliwem ekologicznym
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 91 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Auto, napędzane paliwem pozyskiwanym z odpadów roślinnych, na torze w niemieckim Papenburgu, osiągnęło prędkość 327,5 km/h. TÜV Rheinland - uznana na rynku międzynarodowym firma zajmująca się certyfikacją oraz badaniem produktów oraz technologii pod kątem jakości i bezpieczeństwa - zorganizowała próbę pobicia rekordu, aby pokazać potencjał, jaki kryje się w pojazdach napędzanych paliwami ekologicznymi.

Samochód został przygotowany do pobicia rekordu przez firmę tuningową Hohenester, która przystosowała 4,2-litrowy silnik Audi RS4 do napędzania biogazem i zwiększyła jego moc z seryjnych 420 do 580 KM. Eksperci Dunlopa, odpowiedzialni za dostarczenie opon, wybrali do przeprowadzenia testu najlepsze sportowe opony Dunlop SP Sport Maxx TT. W tej nowej oponie ultra-high performance zastosowano Kevlar® firmy DuPontTM - specjalny składnik, opracowany na potrzeby sportów motorowych z nanocząsteczkami, a także system Touch Technology.

Audi A4 Quattro zostało wyposażone w opony o rozmiarze 235/40 ZR 18 (95Y) XL. Podczas bicia rekordu silnik samochodu był napędzany biogazem, uzyskanym ze zmielonej trawy. "Poprawiając rekord pokazaliśmy, że biogaz nie tylko może zastąpić ropę naftową, ale udowodniliśmy, iż radość z jazdy oraz ekologia to cechy, które można z powodzeniem połączyć" - powiedział kierowca wyścigowy Jürgen Hohenester, który prowadził Audi podczas rekordowej próby.

Źródło: Dunlop


REKLAMA