Pokonała 13 konkurentów - Renault Laguna

Raport z jazdy Renault Laguny III
Renault pokłada w Lagunie bardzo duże nadzieje i widzi ją jako numer trzy w klasie średniej – obok BMW 3 i Mercedesa klasy C.
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 52 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Zwycięski model pokonał 13 konkurentów z Niemiec, innych krajów europejskich oraz Japonii. Badanie J.D. Power and Associates przedstawia stopień satysfakcji kierowców w oparciu o cztery kryteria: jakości samochodu, wygląd oraz zadowolenia z serwisu i kosztów użytkowania auta.

Wynik Laguny potwierdza skuteczność programu zabezpieczenia jakości, wdrażanego od 2003 roku przez koncern Renault. Program ten, realizowany jest pod nazwą Plan Excellence Renault (PER) i obejmuje całość działań podejmowanych na rzecz poprawy jakości produktów i serwisu.

W sumie ankieterzy badający rynek niemiecki z ramienia J.D. Power przeanalizowali do celów raportu za 2009 rok ponad 16 tysięcy kwestionariuszy, w których kierowcy przedstawili szczegółowe informacje na temat posiadanych pojazdów. Ankieta objęła ogółem 113 pojazdów i 27 marek. Stan licznika pojazdów wyniósł średnio 30 tysięcy kilometrów. W przypadku faceliftingu lub zmiany modelu uwzględniane były obie wersje.

Działający globalnie instytut badania rynku ─ J.D. Power and Associates określa na podstawie uzyskanych odpowiedzi we wszystkich czterech kategoriach porównywalną wartość satysfakcji VOSS (Vehicle Ownership Satisfaction Study), która wyrażana jest w procentach.

W ogólnej ocenie tym czterem kryteriom przypisuje się różną wagę: największe znaczenie ma atrakcyjność auta (32%), następnie jakość (26%), koszty użytkowania (22%) i zadowolenie z serwisu (20%).

Źródło: Moto Target

 

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA