REKLAMA

Pół miliona Fiatów 500L z serbskiej fabryki

Z linii produkcyjnej zakładu produkcyjnego Fiata w Kragujevac w Serbii zjechał 500 000. egzemplarz Fiata 500L. Auto jest szczególnie popularne we Włoszech i Hiszpanii.

Fiat 500L nr 500000
Fiat 500L nr 500000
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 40 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Półmilionowy egzemplarz Fiata 500L z serbskiej fabryki to dwukolorowa wersja Cross, napędzana silnikiem 1.6 MultiJet o mocy 120 KM, w pomarańczowym kolorze Sicilia Orange z błyszczącym czarnym dachem.

Fiat 500L w 2017 roku przeszedł face lifting i zyskał na przestronności, jest też bardziej zaawansowany technologicznie. W zamyśle stylistów marki, samochód łączy w sobie koncepcję kultową stylistykę modelu 500 z funkcjonalnością minivana i charakterem crossovera.

Wynik 500 tysięcy egzemplarzy to dla Fiata "oznaka sukcesu, jaki ten model odniósł od momentu jego wprowadzenia na rynek w 2012 roku".  Fiat 500L jest od pięciu lat niekwestionowanym liderem w swoim segmencie w Europie i liderem sprzedaży we Włoszech i Hiszpanii.

REKLAMA

REKLAMA

Co więcej, w styczniu 2018 r. sprzedaż Fiata 500L w Europie wzrosła o 5 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. To w dużej mierze zasługa face liftingu i wprowadzenia w ubiegłym roku nowych wersji Cross i City Cross, które nadały rodzinnemu modelowi "crossoverowego" charakteru.

Obecnie gama Fiata 500L obejmuje trzy wersje, z których każda ma indywidualny charakter i specjalne wyposażenie.

  • Wersja Cross o wyglądzie crossovera wyróżnia się zwiększonym o 25 mm prześwitem i nowym selektorem trybu jazdy.
  • Wersja Urban jest idealna do jazdy miejskiej.
  • Wersja Wagon oferuje siedem miejsc.

Uzupełnieniem gamy jest Fiat 500L City Cross - miejski crossover oraz nowa specjalna seria 500L Mirror, z technologią Uconnect LINK, wyposażona w system Uconnect 7" HD LIVE z ekranem dotykowym, kompatybilny z Apple CarPlay i Android Auto.

REKLAMA

Jeśli chodzi o fabrykę Kragujevac w Serbii, została ona odnowiona specjalnie na przyjęcie produkcji Fiata 500L, a otwarto ją w kwietniu 2012 r., po trzech latach intensywnych prac. W ramach inwestycji powstały nowe konstrukcje hal, unowocześniono poszczególne wydziały produkcyjne oraz zainstalowano nowe maszyny.

Wartość związanych z tym nakładów inwestycyjnych sięgnęła miliarda euro. Dzisiaj Kragujevac jest jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie fabryk FCA na świecie.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA