REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Pół miliona egzemplarzy Skody Superb

Skoda wyprodukowała już 500 000 egzemplarzy modelu Superb. Czeski producent potrzebował na to cztery lata.

Skoda Superb w produkcji Materiały prasowe
Skoda Superb w produkcji

Flagowa limuzyna marki, Skoda Superb odnosi kolejne sukcesy sprzedażowe. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych dostępnych technologii oraz ponadczasowemu designowi model wciąż zyskuje klientów na całym świecie. Półmilionowy egzemplarz Skody Superb właśnie zjechał z linii produkcyjnej.

– Wyprodukowanie 500 tysięcy egzemplarzy Skody Superb jest dowodem na niesłabnącą popularność tego modelu. Nowoczesny design, najnowsze technologie oraz niezwykle przestronne wnętrze flagowego auta Skody plasują model w czołówce segmentu średniej klasy – komentuje Michael Oeljeklaus, Członek Zarządu Skoda Auto ds. produkcji i logistyki.

Pół miliona aut i start hybrydowej ery

Aktualna wersja modelu Superb miała swoją premierę w marcu 2015 roku. W ciągu zaledwie czterech lat marka wyprodukowała już pół miliona egzemplarzy i nie spoczywa na laurach. Co więcej, w tym roku rozpocznie się nowy etap w historii modelu, bowiem Skoda Superb pojawi się w nowej odsłonie, m.in. z napędem hybrydowym typu plug-in.

Na razie mamy nieoficjalne informacje odnośnie danych technicznych hybrydy. Według ostatnich doniesień, do napędu hybrydowego Superba służyć ma 1,4-litrowy silnik benzynowy o mocy 156 KM, który przy współpracy z 116-konnym motorem elektrycznym da łącznie moc około 215 koni mechanicznych.

Zobacz także: Skoda Kamiq - nowy SUV w rodzinie

ŠKODA MAGAZYN nr 15/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 15/2020

Skoda Octavia występuje w wielu wersjach różniących się poziomem wyposażenia i stylizacją, a nowa odmiana Scout jest najbardziej wszechstronną z nich – auto jest dynamiczne, bogato wyposażone i ma zdolności do jazdy poza asfaltem. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2020

Elektryczny SUV Skody może występować w kilku wersjach różniących się stylizacją wnętrza – ich kolory i wzornictwo nawiązują do popularnych nurtów w wykończeniu wnętrza domu. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

Skoda Octavia RS po raz pierwszy oferowana jest w takiej wielu odmianach. Najciekawszą z nich jest wersja hybrydowa z układem napędowym o mocy 245 KM. czytaj dalej >>

REKLAMA

Skoda Superb w produkcji Materiały prasowe
Skoda Superb w produkcji

Sam napęd nie będzie oczywiście nową konstrukcją, bo w gamie Grupy Volkswagena hybryd przecież nie brakuje. Do Superba użyta zostanie konstrukcja znana z Volkswagena Passata GTE.

Od niemieckiego kuzyna Skodę Superb plug-in odróżnią jednak detale, jak mocniejsza bateria, a co za tym idzie, większy zasięg na prądzie. Litowo-jonowa bateria Passata o pojemności 9,9 kWh, dająca mu do 50 km zasięgu, w Skodzie będzie mieć 13 kWh, co przełoży się na zasięg do 70 km.

Skoda Superb ma 85 lat

Historia Skody Superb sięga... 1934 roku, kiedy na rynek wprowadzono limuzynę 640 Superb. Nazwa pochodzi z łacińskiego słowa „Superbus”, które oznacza „wspaniały” i jest synonimem najwyższej klasy.

W 2001 roku Skoda sięgnęła do swojego dziedzictwa i postanowiła ponownie wprowadzić do oferty nowoczesną limuzynę, która charakteryzowała się zastosowaniem innowacyjnych technologii oraz wyjątkową przestronnością. Obecnie najnowsza generacja Skody Superb zalicza się do najlepszych samochodów w swojej klasie.

Zobacz także: szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA