REKLAMA

Polak mistrzem serii Audi TT Cup!

Jan Kisiel wywalczył w pięknym stylu tytuł mistrzowski Audi TT Cup. Janek przez cały sezon pokazywał się z bardzo dobrej strony i udowodnił już w pierwszym wyścigu minionego weekendu kto jest prawdziwym mistrzem.

Jan Kisiel mistrzem Audi TT Cup
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 90 300 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Kisiel wygrał oba wyścigi rozgrywane na torze Oschersleben i Nurburgring. To pokazało kto w pogoni po tytuł jest nie do zatrzymania. Polski kierowca wypracował sobie 35 punktową przewagę i w ostatniej rundzie wystarczyło postawić przysłowiową "kropkę nad i".

Kierowca znad Wisły wzorcowo sprostał roli faworyta i już w pierwszym, sobotnim wyścigu wywalczył tytuł mistrzowski. W niedzielę podkreślił swoją tegoroczną pozycję stając na podium. Jan Kisiel przez cały sezon zgromadził 231 punktów wyprzedzając w klasyfikacji generalnej Nicolaj Møller Madsena(206 punktów) i trzeciego Dennisa Marschalla, który zgromadził 186,5 punktów. Na 12. miejscu została sklasyfikowana Polka Gosia Rdest.

REKLAMA

"Jestem ogromnie szczęśliwy ze zdobytego tytułu. Spełniło się moje marzenie, do którego długo się przygotowywałem i uparcie o niego walczyłem. Podczas ostatniego weekendu realizowaliśmy nasze założenia. Nie planowałem szaleńczej jazdy aby nie ryzykować jakiegokolwiek błędu. Udało się tego uniknąć, dzięki czemu spokojna jazda zapewniła mi tytuł mistrza” - powiedział po wywalczeniu tytułu Jan Kisiel.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA