Polak po raz pierwszy globalnym ambasadorem Porsche

Radzimir Dębski "JIMEK" został ogłoszony globalnym ambasadorem Porsche. Muzyk upatrzył sobie model Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo.

Radzimir Dębski Jimek - ambasador Porsche
Radzimir Dębski Jimek - ambasador Porsche

Pierwszy raz w historii zdarza się, żeby Polak był globalnym ambasadorem Porsche. Ale w przypadku Jimka to wcale nie dziwi. Jak czytamy uzasadnienie wyboru, w oficjalnym komunikacie prasowym, artysta ten "bez trudu i odważnie przekracza granice, będąc obywatelem świata, jednocześnie mając świadomość swoich korzeni."

REKLAMA

Jak choćby wtedy, gdy pięć lat temu zgłosił się do konkursu na remiks piosenki Beyoncé i wygrał go, pokonując 3000 rywali z całego świata.

Radzimir Dębski lubi eksperymentować. Dwa lata temu przedstawił utwory hip-hopowe z udziałem Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.

Jimek nie stroni też od szybkiej sportowej jazdy i rywalizacji - mało kto wie, że ma licencję kierowcy wyścigowego i startuje w rajdach terenowych.

REKLAMA

REKLAMA

Porsche Panamera Sport Turismo
Porsche Panamera Sport Turismo

– Imponujący hybrydowy samochód. Ale Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo to coś więcej – mówi Jimek o Panamerze. – Ten samochód łączy w sobie tak wiele nieoczekiwanych rzeczy. Samochód sportowy oferujący tak wiele możliwości. Panamera Sport Turismo może być wszystkim, czego potrzebujesz. To, że coś takiego jest możliwe, jest już samo w sobie niewiarygodne, a fakt, że działa – niebywałe. Jedyne słowo, jakie przychodzi na myśl, to wizjonerskie. Ten samochód jest po prostu genialny – dodaje.

Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo to topowa wersja auta. 4-litrowy silnik V8 z odmiany Turbo łączy się tu z jednostką elektryczną, co skutkuje mocą systemową 680 KM i imponującym zapasem momentu obrotowego.

Już przy obrotach nieznacznie powyżej biegu jałowego Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo zapewnia 850 Nm momentu obrotowego. W rezultacie od 0 do 100 km/h przyspiesza w 3,4 s, a jej prędkość maksymalna wynosi 310 km/h.

REKLAMA

Porsche Panamera Sport Turismo
Porsche Panamera Sport Turismo

Auto ma przy tym wszystkie inne cechy Panamery, przez co jest autem dość uniwersalnym. Dobrym do zabawy na torze, jak i do codziennej jazdy miejskiej (w trybie czysto elektrycznym może pokonać do 50 km), czy też długich, komfortowych podróży. Panamera w odmianie Sport Turismo po raz pierwszy oferuje piąte miejsce dla pasażera.

Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo to nowy model, który został przedstawiony światu dwa tygodnie temu. Auto nie miało jeszcze okazji być zaprezentowane szerokiej publiczności na targach motoryzacyjnych.

Jimek miał już jednak okazję zapoznać się z nim podczas jazd na torze w Hiszpanii, które zaowocowały skomponowaniem przez niego specjalnego utworu inspirowanego tym doświadczeniem pod tytułem „RF1 for orchestra”.

REKLAMA

REKLAMA