Polak potrafi - Mercedes C63 AMG od Carlex Design

Polski tuner Carlex Design wziął na warsztat Mercedesa C63 AMG poprzedniej generacji. Zabiegom poddane zostało wnętrze, które teraz prezentuje się lepiej niż dobrze.

Mercedes C63 AMG Carlex Design Materiały prasowe
Mercedes C63 AMG Carlex Design
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 100 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Carlex Design to firma tuningowa, której właścicielem jest Damian Skotnicki. Mający siedzibę w Polsce tuner specjalizuje się w modyfikacji wnętrz.

REKLAMA

O projektach Carlex Design mówią wszystkie motoryzacyjne media, a wśród realizacji znajdziemy samochody od Forda Focusa i Audi A3po Ferrari F12 Berlinettę, Rolls-Royce'a Phantoma czy Lamborghini Aventadora.

Tym razem na warsztat firma wzięła poprzednią generację Mercedesa C63 AMG. Jego wnętrze zmieniło się nie do poznania, za sprawą wszechobecnej czarnej skóry, z kontrastującymi białymi przeszyciami.

Uwagę zwraca struktura przypominająca plaster miodu na fotelach i boczkach drzwi, pokryta skórą nawet centralna część kierownicy oraz podszybie i cała deska rozdzielcza. W bagażniku także nie mogło zabraknąć skóry, która otacza potężne subwoofery marki Audison.

W przypadku tego Mercedesa eksperci Carlex Design nie poprzestali na samym wnętrzu, bo karoserię pokryto szarą matową folią, na koła założono nieoryginalne felgi, a zaciski zostały pomalowane na czerwony kolor.

Pod maską bez zmian. Pracuje tam wolnossące V8 o pojemności 6,2 litra, które generuje niemal 460 KM mocy i osiąga maksymalny moment obrotowy na poziomie 600 Nm. Przypomnijmy, że obecnie model ten zadowala się 4-litrowym twin-turbo V8.

REKLAMA