[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Polestar 2 powalczy z Teslą Model 3

Powołana niedawno do życia marka Polestar nabiera rozpędu i zaprezentuje niebawem drugi model – Polestar 2.

Polestar 2 Polestar 2

Polestar 2, bo tak nazywa się nowa propozycja szwedzkiej marki, wydzielonej ze struktur Volvo, jest na razie widoczny na jednym zdjęciu, które w dodatku prezentuje fragment tyłu. Ale już nawet tak niewielki wycinek całości zwiastuje efektowną stylistykę.

Duża powierzchnia szyby przechodzi w krótki fragment klapy bagażnika, na którym widać efektowną listwę świetlną, łączącą klosze tylnych lamp. Auto ma przy tym szeroki tył, z rozbudowanymi nadkolami, co sugeruje obecność szerokich opon.

Samochód ma być stylowym czterodrzwiowym fastbackiem o napędzie elektrycznym. Na rynku przyjdzie mu rywalizować choćby z Teslą Model 3, co nie będzie łatwym zadaniem, zważywszy na ugruntowaną pozycję Tesli.

Zobacz także: Polestar 1 - rasowe szwedzkie coupe

REKLAMA

REKLAMA

Szczegółów technicznych samochodu jeszcze nie znamy, bo producent skrzętnie ukrywa wszystko, pozwalając na kontrolowane przecieki. Wiemy jak dotąd, że system informacyjno-rozrywkowy oparty będzie o system Android. Do tego oferowany będzie system Google Android HMI – Human Machine Interface, który dostarcza między innymi usługi Google Assistant, czyli konkurenta Alexy od Amazona.

Co do osiągów Polestara 2, mamy jedynie wstępne dane, które zdradzają moc całkowitą na poziomie 400 koni mechanicznych i zasięg maksymalny wynoszący do 482 kilometrów. Jeśli to się potwierdzi, Polestar 2 stanie się poważnym graczem na rynku.

Pojawiają się już także pierwsze przymiarki cenowe. Jako że auto rywalizować ma z Teslą Model 3, spodziewać się można również podobnego poziomu cen. Przypomnijmy w tym miejscu, że wspomniany model Tesli kosztuje w USA od 44 tys. dolarów.

Polestar 2 pojawić się ma już niebawem, bo w ciągu najbliższych kilku tygodni. Czekamy niecierpliwie na pierwsze zdjęcia auta i potwierdzenie danych technicznych.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 60 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij