Polestar 6, czyli elektryczny superkabriolet

Nie tak dawno temu pisaliśmy o koncepcyjnym modelu Polestar O2, czyli kabriolecie z wbudowanym dronem. Okazuje się, że samochód trafi do produkcji jako Polestar 6, choć już bez latającego gadżetu.

Polestar O2 fot. materiały prasowe
Polestar O2 - zapowiedź Polestara 6

Polestar to marka wydzielona parę lat temu ze struktur Volvo. Nie jest specjalnie dobrze znana w Polsce, a do tego ma w swojej ofercie właściwie jeden model. Jest nim elektryczny Polestar 2 produkowany w Chinach i stamtąd wysyłany m.in. do Europy. Niebawem ma się to jednak zmienić, a to za sprawą nie tylko zapowiadanych już wcześniej SUV-a Polestar 3 i sedana Polestar 5, ale także modelu Polestar 6. Tak nazywać się będzie bowiem produkcyjna wersja prototypu O2, prezentowanego jeszcze w tym roku.

Wspomniany Polestar O2 to model koncepcyjny o napędzie elektrycznym, który nie tylko jest kabrioletem, ale ma na wyposażeniu wspomnianego już wcześniej drona. To ostatnie jest oczywiście jedynie marketingowym chwytem, żeby o koncepcie było odpowiednio głośniej. Latająca maszyna miała służyć kręceniu klipów wideo, które wysyłać można później znajomym. Przejdźmy jednak do tu i teraz, bo oto właśnie prezes Polestara potwierdził, że supermocny elektryczny kabriolet trafi do produkcji jako Polestar 6 właśnie. Ma to być efektem „oszałamiającej” pozytywnej reakcji opinii publicznej i prasy.

Polestar O2fot. materiały prasowe
Polestar O2 - zapowiedź Polestara 6

Polestar 6 – kabriolet ze sztywnym dachem

Na oficjalny sprzedażowy debiut Polestara 6 trzeba jednak chwilę zaczekać, bo w zapowiedzi mowa jest nawet o roku 2026, ale ponieważ znamy kilka wstępnych detali, także tych dotyczących napędu, warto o tym samochodzie napisać cokolwiek więcej.

Polestar 6 ma bazować na aluminiowej konstrukcji, wspólnej z zapowiadanym Polestarem 5. Jeśli jeszcze nie mieszają się wam te wszystkie zapowiedzi i kolejne liczby, Polestar 5 to produkcyjna wersja koncepcyjnego Polestara Precept, pokazana w tym roku w Goodwood. Polestar 6 będzie z nim dzielić także sporo elementów designu, a także napęd.

Polestar O2fot. materiały prasowe
Polestar O2 - zapowiedź Polestara 6

Tutaj mówimy o 800-woltowej architekturze i dwóch silnikach elektrycznych, dających wspólnie moc systemową 884 KM i moment obrotowy 900 Nm. To ma wystarczyć, by do setki samochód przyspieszył w 3,2 sekundy, a maksymalna prędkość wyniosła 250 km/h. Niestety, więcej dowiemy się dopiero bliżej premiery, choć wcześniej zapewne przedostawać się będą do nas kolejne przecieki.

Polestar 6 w wersji koncepcyjnej pokazany będzie w ramach trwającego Monterey Car Week w Californi. Produkcja ruszyć ma, jak wspomnieliśmy, w 2026 roku. Natomiast już teraz, na oficjalnej stronie internetowej Polestara, „zaklepać” można slot produkcyjny.

REKLAMA