REKLAMA

Policja się zbroi - 35 nowych radiowozów

W ostatnich dniach na polskie drogi trafiło kolejnych 35 pachnących nowością radiowozów. Będą one służyć na terenie województwa świętokrzyskiego.

Radiowozy polskiej policji
Radiowozy polskiej policji, fot. Świętokrzyska Policja

Funkcjonariusze świętokrzyskiej policji otrzymali właśnie 35 nowych radiowozów - oznakowanych i nieoznakowanych. Wśród nich znalazły się m.in. takie auta jak Opel Mokka X, Hyundai i20, Kia Cee'd, Opel Astra czy nieoznakowane BMW Serii 3.

Samochody tę będą wykorzystywane przez policjantów wydziałów prewencji oraz ruchu drogowego i mają przyczynić się do poprawy stanu bezpieczeństwa na drogach.

REKLAMA

REKLAMA

Radiowozy polskiej policji
Radiowozy polskiej policji, fot. Świętokrzyska Policja

Przypomnijmy, że niedawno na nasze drogi zaczęły wyjeżdżać nieoznakowane BMW 330i xDrive, których flota liczy w sumie 140 egzemplarzy. Pod maską tej wersji pracuje dwulitrowy silnik benzynowy o mocy 252 KM, współpracujący z 8-biegową skrzynią automatyczną.

Napęd trafia na wszystkie koła, a dysponujące 350 Nm maksymalnego momentu obrotowego BMW rozpędza się o 0 do 100 km/h w 5,6 sekundy. Prędkość maksymalna to 250 km/h, a średnie zużycie paliwa podawane przez producenta wynosi 5,9 l/100 km. 

REKLAMA

Radiowozy polskiej policji
Radiowozy polskiej policji, fot. Świętokrzyska Policja

Zgodnie ze specyfikacją przetargową, radiowozy miały mieć przynajmniej dwulitrowy silnik benzynowy (pojemność od 1950 cm3) o mocy minimum 245 KM. Długość i rozstaw osi ustalono na odpowiednio 4630 i 2700 mm, co wykluczyło z przetargu auta kompaktowe. Do tego radiowóz powinien posiadać napęd 4x4 i przyspieszać do setki w 7 sekund. 

Jak informował dziennik.pl, w wyposażeniu nieoznakowanych BMW znajdą się wideorejestratory Videorapid 2A marki Zurad. Pomiar prędkości dokonywany jest na kołach radiowozu, dlatego w czasie pomiaru radiowóz musi utrzymywać stałą odległość od ściganego samochodu. 

Zobacz także: polska drogówka ma nowe radary

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA