REKLAMA

Policyjna grupa Speed zatrzymała rekordzistę – pędził 248 km/h

Policyjna grupa Speed zatrzymała kierowcę, który pędził niemal 250 km/h. W innej części kraju pirat drogowy dostał 25 punktów karnych, stracił prawo jazdy i 1000 zł.

248 km/h na autostradzie A4 Mercedesem Materiały prasowe
248 km/h na autostradzie A4 Mercedesem, źródło: policja.pl

248 km/h Mercedesem-AMG GT po autostradzie A4

Podkarpacki oddział policyjnej grupy Speed, powołanej do pilnowania porządku na drogach i wyłapywania kierowców łamiących przepisy, ma nowego, niechlubnego rekordzistę. Na dębickim odcinku autostrady A4, kierowca żółtego Mercedesa-AMG GT pędził z prędkością 248 km/h – przynajmniej tyle udało się zmierzyć goniącym go policjantom.

REKLAMA

Funkcjonariusze patrolujący ten odcinek w jednym z niedawno zakupionych nieoznakowanych radiowozów marki BMW, zdołali dogonić kierowcę Mercedesa i zatrzymać go. Za kierownicą siedział 53-letni mężczyzna.

Za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 100 km/h mężczyźnie nie zatrzymano prawa jazdy, ponieważ wykroczenie nie zostało dokonane w terenie zabudowanym. Dostał on natomiast mandat w maksymalnej obecnie wysokości 500 złotych, a do jego konta dopisano 10 punktów karnych.

Przypomnijmy, że na polskich autostradach, jeśli znaki nie informują inaczej, dozwolona prędkość wynosi 140 km/h. To najwięcej w naszej części kontynentu, a i tak za mało dla wielu kierowców. I nawet pusty odcinek autostrady, czy też posiadanie mocnego, sportowego samochodu, a nawet ponadprzeciętnych umiejętności za kierownicą, tego limitu nie zwiększają.

Zobacz także: Targi Frankfurt 2019 - zobacz wszystkie premiery

REKLAMA

REKLAMA

25 punktów karnych i 1000 zł mandatu

Z kolei w powiecie jeleniogórskim funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który stworzył poważne zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu.

Wszystkie wykroczenia 26-latka zarejestrowali policjanci jadący za nim radiowozem. Okazało się, że kierujący Volkswagenem Golfem wyprzedzał na oznakowanym przejściu dla pieszych, na podwójnej ciągłej oraz przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Miernik wskazał, że kierowca na ograniczeniu prędkości do 60 km/h miał na liczniku 134 km/h.

W związku z obowiązującymi obecnie przepisami mężczyzna za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Otrzymał także mandat w wysokości 1000 złotych, a za popełnione wykroczenia został ukarany w sumie 25 punktami karnymi.

Zobacz także: policyjna Kia Stinger GT - 366 KM pod maską

REKLAMA

Tragiczny początek roku szkolnego na drogach

Poziom bezpieczeństwa na polskich drogach jest wciąż zatrważająco niski. Jak informuje Komenda Główna Policji, w pierwszym tylko tygodniu roku szkolnego w wypadkach zginęły aż 73 osoby, w tym pięcioro dzieci.

Mimo prowadzonej przez policję akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, w pierwszym tygodniu roku szkolnego, w dniach 2-6 września, doszło do 941 wypadków drogowych. W wyniku obrażeń śmierć poniosły aż 73 osoby, a 1283 zostały ranne. Boleśnie symboliczna, w kontekście początku roku szkolnego, jest też liczba 49 wypadków z udziałem dzieci w wieku 7 do 17 lat i śmierć aż pięciorga z nich.

W tych dniach policjanci odnotowali ponadto przeszło 6,2 tysiąca kolizji drogowych i zatrzymali niemal 1,2 tysiąca kierowców prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA