[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Polska europejskim centrum budowy napędów hybrydowych

Jesienią tego roku w fabryce Toyoty w Wałbrzychu rusza produkcja przekładni do samochodów hybrydowych, które trafią na rynki europejskie i poza Europą. To początek dużych inwestycji Toyoty, które uczynią z Polski europejskie centrum produkcji napędów hybrydowych.

Napęd hybrydowy Toyoty Napęd hybrydowy Toyoty, fot. Toyota

„Hybrydy made in Poland”

Już w listopadzie Toyota uruchomi w Wałbrzychu linię produkcyjną przekładni do napędu hybrydowego. Ogromna inwestycja o wartości 67 milionów euro wiąże się ze stworzeniem w wałbrzyskim zakładzie 130 miejsc pracy.

Tym samym firma rozpocznie pierwszy etap zaplanowanego na lata 2018-2021 programu wprowadzania do polskich fabryk produkcji kluczowych komponentów do napędów hybrydowych. Przekładnie i silniki, które będą opuszczały fabryki Toyoty w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach, zostały opracowane w architekturze TNGA do napędów hybrydowych najnowszej, 4. generacji. Poziom łącznych inwestycji Toyoty w zakłady produkcyjne w Polsce wzrósł dotychczas do 4,5 miliarda zł.

REKLAMA

REKLAMA

Napęd hybrydowy Toyoty Napęd hybrydowy Toyoty, fot. Toyota

- Toyota ma wpływ na rozwój programu elektromobilności w Polsce. Produkujemy auta hybrydowe, które w przestrzeni miejskiej są – jak udowodniły niezależne ośrodki naukowe w Polsce i we Włoszech – w połowie elektryczne, pokonując ponad 50 proc. dystansu z wykorzystaniem wyłącznie silnika elektrycznego. A to już połowa sukcesu w drodze do zeroemisyjności aut elektrycznych – powiedział Witold Nowicki, wiceprezes Toyota Central Europe.

- Co więcej, już za niespełna dwa miesiące ruszamy w polskiej fabryce z produkcją kluczowych komponentów do napędów hybrydowych. Ta inwestycja w kolejnych latach uczyni z polskiej fabryki europejskie centrum produkcji napędów hybrydowych dla wszystkich Toyot oferowanych na Starym Kontynencie – dodał Nowicki.

Hybrydy cieszą się w Polsce stale rosnącą popularnością – ich sprzedaż co roku zwiększa się co najmniej o kilkadziesiąt procent. Polski rynek hybryd wpisuje się pod tym względem w ogólnoeuropejski trend.

REKLAMA

Napęd hybrydowy Toyoty Napęd hybrydowy Toyoty, fot. Toyota

Toyota i Lexus odpowiadają za ponad 90 proc. sprzedaży hybryd w naszym kraju i są bezwzględnymi liderami tej technologii. Obie marki oferują kilkanaście modeli z niemal wszystkich segmentów – od miejskiego Yarisa po luksusowe limuzyny, samochody terenowe i sportowe coupé.

W pierwszym półroczu 2018 roku udział hybryd w całkowitej sprzedaży Toyoty w Polsce wyniósł 26 proc. Łącznie marka dostarczyła polskim kierowcom ponad 40 tys. aut z tym napędem. W przyszłym roku gama modeli hybrydowych Toyoty wzbogaci się o średniej wielkości sedana – nowy model Camry. Na rynku zadebiutują także nowe generacje Corolli z nadwoziami hatchback, kombi i sedan oraz nowa odsłona Toyoty RAV4.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 42 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij