REKLAMA

Polska premiera Maserati MC20

Najnowsze Maserati MC20 dziś zostało pokazane na terenie historycznej fabryki FSO w Warszawie, a w dniach 13-15 grudnia będzie można je podziwiać w Katowickim salonie tej włoskiej marki.

Maserati MC20 materiały prasowe
Maserati MC20

Pokazany światu we wrześniu br. MC20 zajmuje miejsce na szczycie gamy Maserati i jak podkreśla firma, jest w stu procentach „Made in Modena”. Za jego sprawą Maserati powraca dziś do najwyższej ligi samochodów sportowych, a w najbliższych latach pojawi się również w wyścigach samochodowych.
„Trzeba mieć w swojej gamie samochód, który naprawdę porządnie podkręci tempo – i MC20 dokładnie to robi”, powiedział szef Maserati Davide Grasso podczas światowej premiery modelu. „Ten samochód sięga do samych korzeni marki, która narodziła się w wyścigach i skupia w sobie wszystko to co określamy jako DNA naszej marki.”

Maserati MC20materiały prasowe
Maserati MC20

Polska premiera Maserati MC20 - Rozwiązania znane z Formuły 1

Centralnie umieszczony silnik, napęd na tylne koła oraz włókno węglowe wykorzystane w konstrukcji auta zapewniają znakomite osiągi oraz najwyższej klasy właściwości jezdne. Stylizacja nadwozia w subtelny sposób nawiązuje do klasycznych modeli marki, a jednocześnie, jak mówią styliści, wybiega w przyszłość. Charakterystycznym elementem są drzwi typu butterfly, unoszone do góry, natomiast małym dziełem sztuki – wycięcia na pokrywie silnika, układające się w motyw trójzębu.

Głosuj w konkursie Best Cars 2021 i wygraj Subaru Forester

Zawieszenie MC20 wykorzystuje podwójne wahacze poprzeczne przy wszystkich kołach, co jest rozwiązaniem dobrze znanym w świecie wyścigów, jednak bardzo rzadko spotykanym w modelach drogowych. Taki układ jezdny zapewnia wysoki poziom przyczepności, precyzję prowadzenia i przewidywalne zachowanie samochodu przy wysokich prędkościach.
Natomiast sercem MC20 jest nowy silnik V6 zwany Nettuno, w nawiązaniu do rzymskiego boga mórz i oceanów, od którego pochodzi słynne logo firmy. Jednostka ma pojemność 3 l, klasyczny kąt rozwarcia cylindrów wynoszący 90 stopni i jest wyposażona w dwie turbosprężarki, a unikatowa w jej konstrukcji jest technologia, wykorzystująca komorę wstępnego spalania oraz dwie świece na cylinder – rozwiązanie znane z silników aut Formuły 1. Maserati jako pierwsza marka stosuje ten typ konstrukcji w drogowych modelach. Z kolei dwa układy wtryskowe – bezpośredni i pośredni – pozwalają zarówno poprawić osiągi jak i obniżyć poziom emisji spalin. W efekcie silnik MC20 rozwija moc 630 KM przy 7500 obr/min oraz maksymalny moment obrotowy o wartości 730 Nm i umożliwia przyspieszenie do setki w czasie krótszym niż 2,9 s oraz uzyskanie prędkości maksymalnej ponad 325 km/h.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Jak zapowiada firma, w przyszłości pojawi się odmiana MC20 z otwartym nadwoziem i również wersja z napędem elektrycznym, natomiast silniki 3.0 V6 z rodziny Nettuno trafią do innych modeli Maserati.

REKLAMA

REKLAMA

Maserati Ghibli Trofeo Fuoriseriemateriały prasowe
Maserati Ghibli Trofeo Fuoriserie

Polska premiera Maserati MC20 - Sto procent indywidualizmu

Przy okazji polskiej premiery modelu MC20 zostanie również zaprezentowany program personalizacji zwany Fuoriserie, umożliwiający stworzenie jedynego w swoim rodzaju egzemplarza Maserati. Program obejmuje modele Ghibli, Levante i Quattroporte w wersjach Trofeo i jest skierowany do tych, którzy najwyżej cenią sobie indywidualizm. W ramach trzech kolekcji zwanych Corse (nawiązującej do wyścigowej historii Maserati), Unica (czerpiącej z aktualnych trendów w modzie, sztuce i kulturze) oraz Futura (odzwierciedlającej najnowsze technologie) klienci będą mogli wybrać jedyne w swoim rodzaju kolory nadwozia oraz niepowtarzalne elementy wykończenia wnętrza. Przykładem możliwości oferowanych w ramach programu Fuoriserie będzie unikatowy egzemplarz Ghibli Trofeo Fuoriserie.

Najnowszy model MC20 oraz Ghibli Trofeo Fuoriserie będzie można podziwiać w dniach 13-15 grudnia 2020 roku w salonie Maserati w Katowicach. 

Zobacz także:

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA