Polska premiera Toyoty Land Crusier 120 T2

Toyota Land Cruiser 120 T2
Toyota Land Cruiser 120 T2
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 176 000 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Piętnastego maja przyjechał do Polski pierwszy Land Cruiser 120 przygotowany w rajdowej specyfikacji T2. Auto debiutuje w barwach teamu "Toyota Terratrek Competition" i jest obecnie jedynym tak profesjonalnie przygotowanym Land Cruiserem, który będzie reprezentować Polskę w światowym cyklu długodystansowych rajdów pustynnych. Samochód przebudowano w słynnej na całym świecie z tego typu modyfikacji francuskiej "Toyota Competition".

Polska załoga Toyota Terratrek Competition w składzie Aleksander Sachanbiński i Arkadiusz Rabiega wystartuje w rajdzie Silk Way Rally we wrześniu tego roku. Będzie to pierwszy poważny sprawdzian możliwości zawodników i samochodu. Silk Way Rally to nowa impreza firmy A.S.O., organizatora największego i najtrudniejszego rajdu na świecie - Rajdu Dakar.

Czym jest T2? Obecnie FIA. używa oznaczeń "T1" dla prototypów oraz "T2" dla samochodów produkcyjnych. W odróżnieniu od klasy "T1", gdzie niewiele jest ograniczeń przy budowie samochodu rajdowego, "T2" ma bardzo ścisły i rygorystyczny regulamin, który nie pozwala na zbyt daleko idące przeróbki. W końcu mają to być samochody produkcyjne, które są prawie takie same, jak te dostępne u dilerów. Specyfikację samochodu i listę dopuszczalnych zmian definiuje homologacja wystawiona przez producenta pojazdu i zatwierdzona przez FIA., natomiast obowiązkowe wyposażenie bezpieczeństwa - specjalny załącznik "J" regulaminu FIA.

Prezentowany Land Cruiser 120 T2 ma zmodernizowane zawieszenie, w którym zamiast czterech, użyto osiem amortyzatorów. Ponadto, jego 3-litrowy turbodiesel rozwija teraz moc 225 koni mechanicznych, zamiast 173, a na wyposażeniu auta zamiast klimatyzacji, czy radia CD, znalazły się dwa kompresory, cztery trapy piaskowe, pojemniki na części zapasowe, czy też hydrauliczny podnośnik.

Zbiornik paliwa ma 300, zamiast 87 litrów, bowiem zużycie paliwa takiej Toyoty podczas walki na pustyni sięga od 20 do 26 litrów na 100 km.

 

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA