[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

PODZIEL SIĘOCEŃ

Polska prezentacja Audi Sport Seyffarth R8 LMS Cup

W miniony piątek warszawski showroom HSI Captial gościł oficjalną prezentację coraz popularniejszej serii wyścigowej Audi Sport Seyffarth R8 LMS Cup. W konferencji wzięli udział dwaj polscy uczestnicy pucharu, Bartosz Paziewski i Robin Rogalski.

Audi Sport Seyffarth R8 LMS Cup Audi Sport Seyffarth R8 LMS Cup

Gościem specjalnym był odpowiedzialny za cykl Tobias Seyffarth. Niemiec podkreślał, że Audi Sport Seyffarth R8 LMS Cup jest nastawiony na rozwój młodych kierowców wyścigowych. Zawodnicy mają szansę towarzyszyć prestiżowej serii DTM, co gwarantuje obcowanie na popularnych europejskich torach wyścigowych przy licznej publice.

Do rywalizacji wykorzystuje się Audi R8 LMS GT4 z silnikami o pojemności 5,2 l w układzie V10, które generują 495 KM, a maksymalny moment obrotowy wynosi 550 Nm. Do 100 km/godz. pojazd przyspiesza w niecałe 4 sekundy. Samochody oprócz dużej mocy posiadają także system kontroli trakcji i sportowy ABS, aby były łatwiejsze do opanowania przez mniej doświadczonych zawodników.

- Naszą ideą było utworzenie relatywnie niskobudżetowej serii dla młodych [klasa Rookie], ale również starszych kierowców [klasa Gentleman], w których mamy takie same pojazdy i mamy wyrównaną rywalizację - powiedział Tobias Seyffarth, organizator Audi Sport Seyffarth R8 LMS Cup. - Dla młodych kierowców jest to świetna okazja do nabrania doświadczenia, aby byli przygotowani na kolejne wyzwania w wyższych seriach wyścigowych.

Po trzech rozegranych dotąd rundach liderem kategorii Rookie jest Bartosz Paziewski. 16-letni kierowca z województwa mazowieckiego należy już do czołowych postaci cyklu, nie tylko wśród najmłodszych, ponieważ jest trzeci w klasyfikacji generalnej. Paziewski ma za sobą przede wszystkim karierę kartingową oraz w Renault Clio Cup Central Europe, w którym wywalczył 2 zwycięstwa i został sklasyfikowany na szóstym miejscu, będąc drugim z Polaków.

Polakom wyjątkowo leży rywalizacja w Audi Sport Seyffarth R8 LMS Cup. Oprócz sukcesów Paziewskiego, niedawno mogliśmy cieszyć się także z pierwszego podium 17-letniego Robina Rogalskiego, dla którego wyścigi to dość nowa dyscyplina.

Kierowca pochodzący ze Szczecina, pierwszą styczność z motorspotem miał przed dwoma laty zaliczając sezon Kia Lotos Race (obecnie Kia Platinum Cup), a w ubiegłym roku spróbował sił w Renault Clio Cup, będąc kolegą zespołowym Bartosza Paziewskiego w ekipie SMS Seyffarth Motorsport. Mimo wciąż niewielkiego doświadczenia stać go już na osiąganie dobrych rezultatów w tak mocnym samochodzie, dzięki czemu zajmuje trzecią lokatę w klasie Rookie.

Inauguracyjny sezon Audi Sport Seyffarth R8 LMS Cup jest już na półmetku, ale nowi kierowcy nadal mogą dołączyć do stawki. Rundy odbyły się już na tak znanych obiektach jak Hockenheimring, Lausitzring i Hungaroring. W drugiej połowie sezonu wyścigi zaplanowano na Brands Hatch, Misano i Nürburgringu.

Kalendarz Audi Sport Seyffarth R8 LMS Cup 2018:

  • Runda 1: 4-6 maja Hockenheimring
  • Runda 2: 18-20 maja Lausitzring
  • Runda 3: 1-3 czerwca Hungaroring
  • Runda 4: 11-12 sierpnia Brands Hatch
  • Runda 5: 24-26 sierpnia Misano
  • Runda 6: 7-9 września Nurburgring

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 80 300 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij