Polska światowym liderem!

Seat SportCoupe
Seat SportCoupe "Bocanegra" - to zapowiedź nowej Ibizy, której premiera nastąpi już wkrótce
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 66 200 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Niedoścignionym liderem wzrostu sprzedaży samochodów marki Seat na całym świecie w 2007 roku była Polska, gdzie wynik zwiększył się aż o 70,6%. W Europie Zachodniej najwyższe wzrosty odnotowano na rynku francuskim (+5,1%) i brytyjskim (+5,8%). Najbardziej pożądanymi przez klientów modelami marki były Leon i Ibiza, która w tym roku doczeka się swojego następcy.

Rok 2007 był bardzo udany dla hiszpańskiej marki. Mimo że sprzedaż na świecie zwiększyła się tylko o 0,4% (do 431 000 egzemplarzy) zysk Seata z działalności operacyjny wzrósł o 136 milionów euro i w końcu zamknął się na plusie - kwotą 44 milionów euro.

"Przywrócenie rentowności z rocznym wyprzedzeniem w stosunku do pierwotnego planu to zasługa wytężonej pracy załogi i zarządu Seata. To doskonały punkt wyjścia do dalszego rozwoju firmy. Strategia Seata na kolejne lata to produkcja doskonale zaprojektowanych i precyzyjnie wykonanych samochodów o sportowym charakterze uwzględniających ciągłe dążenie do najwyższych standardów w zakresie ochrony środowiska " - powiedział dyrektor generalny Seata, Erich Schmidt.

Źródło: Seat

Zobacz również:
REKLAMA