Polski „Eagle One” w wyścigu Bridgestone World Solar Challenge

Studenci z Politechniki Łódzkiej swoim bolidem „Eagle One” wystartują w Australii w wyścigu ekologicznych pojazdów napędzanych energią słoneczną. 

Bridgestone World Solar Challenge to rozgrywane od 29 lat zawody, w których udział biorą teamy z najlepszych uczelni technicznych na świecie, by ścigając się pokazać efekt połączenia wiedzy technicznej zawodników i konstruktorów z poszanowaniem dla przyrody i wykorzystaniem sił natury. Już w październiku studenci z Politechniki Łódzkiej wystartują w Australii swoim bolidem „Eagle One”.

REKLAMA

Lodz Solar Team stworzony z 25 żaków z Politechniki kilka dni temu zaprezentował swój niesamowity pojazd, którym ścigać się będą w kategorii Cruiser, gdzie poza najefektywniejszym wykorzystaniem energii słonecznej liczy się również praktyczność  zbudowanego pojazdu.

Firma Bridgestone, będąca sponsorem tytularnym całego eventu, a jednocześnie partnerem Łódzkiego zespołu, zaopatrzyła bolid „Eagle One” w nowoczesne opony Bridgestone Ecopia ologic zaprojektowane specjalnie do pojazdów napędzanych energią słoneczną. Opony te są dość wąskie i lekkie dzięki swojej nowoczesnej konstrukcji, a przy tym nie tracą nic ze swojej wytrzymałości. Obniżając opory jakie napotyka opona, zmniejsza się również zużycie energii. Poza samymi oponami Bridgestone, Lodz Solar System podczas trwania całej imprezy będzie także wspomagany przez inżynierów Bridgestone.

Zawody Bridgestone World Solar Challenge rozegrają się w dniach 18-25 października w Australii. Załogi wystartują z Darwin, a spotkają się na mecie w Adelajdzie oddalonej o 3000 tys. kilometrów. Team złożony z łódzkich studentów będzie jedną z 41 załóg, jakie wezmą udział w wyścigu i co ważniejsze – pierwszym polskim zespołem, który weźmie udział w tym evencie. 

Zobacz również:
REKLAMA