Polski kamper Globe-Traveller 2XS dla dwóch osób

W czasie pandemii temat kamperów jest żywy jak nigdy wcześniej. Teraz na rynku pojawiła się ciekawa propozycja polskiej marki – kampervan dla dwojga. Co oferuje model 2XS?

Kamper Globe-Traveller 2XS fot. materiały prasowe
Kamper Globe-Traveller 2XS

Kampery popularne w czasie pandemii

Pandemia i restrykcje w podróżowaniu sprawiły, że ludzie docenili kampery jako miejsce zapewniające niezależność, bezpieczeństwo i wygodę jednocześnie. W kamperze można czuć się jak u siebie w domu, jak w prywatnym hotelu na kołach i pojechać praktycznie w każde miejsce. Kampery stały się też miejscami zdalnej pracy, dosłownie mobilnymi biurami.

REKLAMA

Popularność pojazdów kempingowych odwzorowują liczby. – Rok do roku liczba rejestracji nowych kamperów podwoiła się. W 2021 była na poziomie 2242 szt., wobec 1076 szt. w 2020 r. Podejrzewamy, że trend wzrostowy utrzyma się. Na fali pandemii caravaning w Polsce stał się bardzo popularny, i o ile COVID w końcu przeminie, to moda na niezależność i komfort zostanie z nami już na zawsze – mówi Dariusz Wawrzyniak, prezes Stowarzyszenia Polska Grupa Caravaningowa.

Polski kamper dla dwojga

Kamper Globe-Traveller 2XSfot. materiały prasowe
Kamper Globe-Traveller 2XS

Kamper 2XS polskiej marki Globe Traveller (należącej do Grupy Zasada) to – jak pisze o nim producent – jedyny w Polsce samochód kempingowy przeznaczony dla dwóch osób. Zdecydowana większość kamperów pomieści cztery osoby, a są i takie, które mają nawet sześć miejsc do spania. 2XS jest natomiast inny.

Z zewnątrz pojazd jest niewiele większy od popularnych minivanów, a mimo to w środku udało się pomieścić:

  • wygodne podwójne łóżko,
  • łazienkę z prysznicem,
  • funkcjonalną kuchenkę gazową,
  • wygodny stół do pracy, który można schować w podłodze,
  • opcjonalnie także na przykład lodówkę na wino.

Kamper Globe-Traveller 2XSfot. materiały prasowe
Kamper Globe-Traveller 2XS

Wnętrze zostało tak zagospodarowane, że udało się pozostawić sporą powierzchnię wolnej przestrzeni, co dodaje wrażenia przestronności. Z kolei praktyczne rozwiązanie, przydatne z dala od źródeł prądu, to panele fotowoltaiczne, montowane już w wyposażeniu standardowym.

– Zależało nam bardzo, aby samochód był nie tylko krótki i niewysoki, ale też maksymalnie duży w środku. Chcieliśmy też, aby można go było użytkować cały rok, nawet zimą. Dlatego Globe-Traveller Explorer 2XS, jak wszystkie nasze kampery, ma podwójną podłogę i rozwiązania wentylacyjne, które zapewniają ciepło zimą i rześki chłód latem – mówi Mariusz Trela z Globe-Traveller.

Dla kogo jest Globe-Traveller Explorer 2XS? Pojazd ma zaspokajać potrzeby par i singli. Jak zachęca producent, „nie ma problemu, żeby wyjechać nim nawet na kilka miesięcy na południe Europy i stamtąd spokojnie pracować”. Pojemne szafki i schowki pomieszczą ubrania i sprzęt na każdą pogodę, a niska masa samego pojazdu pozwoli zapakować dużą ilość bagażu.

Kamper Globe-Traveller 2XSfot. materiały prasowe
Kamper Globe-Traveller 2XS

Ten campervan może też przypaść do gustu parom lub singlom, którzy nie wyobrażają sobie życia bez swoich czworonogów. W specyfikacji czytamy, że w 2XS zmieszczą się, i komfortowo podróżować mogą, nawet dwa średniej wielkości psy.

REKLAMA

REKLAMA

Kamper 2XS – baza, silnik i cena

Globe-Traveller Explorer 2XS zbudowany jest na bazie Fiata Ducato lub Peugeota Boxera L3H3. Ma jedynie 599 cm długości, czyli tyle, co standardowy minivan, i 280 cm wysokości. Pod maską kryją się silniki o pojemności 2,2 litra i mocy do 180 KM.

Kamper Globe-Traveller 2XSfot. materiały prasowe
Kamper Globe-Traveller 2XS

Wśród elementów, które stanowią opcje wyposażenia dodatkowego znajdują się tu np.:

  • maxxfan, czyli połączenie wentylatora, nawiewu i okna dachowego,
  • prysznic zewnętrzny,
  • monitor poboru energii,
  • moduł umożliwiający sterowanie systemem elektrycznym poprzez Wi-Fi.

Gratkę dla miłośników kina stanowi telewizor, który został zamontowany w taki sposób, aby można go było oglądać zarówno z łóżka, jak i z foteli kierowcy i pasażera.

Cena modelu zaczyna się od 326 500 zł brutto, wliczając 18,6 proc. akcyzy oraz 23 proc. VAT.

Zobacz film, prezentujący polskiego dwuosobowego kampera Globe-Traveller 2XS

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Zobacz także:

REKLAMA