Polski samochód elektryczny – pierwsze szkice

Premiera polskiego samochodu już jutro, 28 lipca. Poznamy wtedy nazwę i logo nowej marki oraz zobaczymy aż dwa prototypowe modele w całej okazałości. Póki co dysponujemy pierwszymi szkicami.

Polski samochód elektryczny - szkice Materiały prasowe
Polski samochód elektryczny - szkice

Spółka ElectroMobility Poland już jutro, 28 lipca, zaprezentuje światu długo zapowiadane dwa prototypy samochodów elektrycznych polskiej marki. Ma to być jednocześnie pokaz elektrycznego hatchbacka oraz elektrycznego SUV-a. Ten pierwszy będzie prototypem demonstracyjnym, zapowiadającym model produkcyjny, natomiast drugi – SUV – będzie tzw. show-carem, czyli bardziej wizją, niż konkretem.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

- To bardzo ważny moment, dlatego chcemy, aby każdy mógł wziąć w nim udział. Prototypy spełniają światowe standardy branżowe i jestem przekonany, że zostaną dobrze przyjęte przez Polaków – mówi Piotr Zaremba, prezes EMP.

Prezes spółki zapowiada, że oprócz stylistyki samych pojazdów, poznamy także nazwę marki. Zgodnie z zapowiedziami, w opracowanie prototypów zaangażowano „najlepszych polskich oraz międzynarodowych ekspertów”.

Polski samochód elektryczny – produkcja

Polski samochód elektryczny ma wejść do produkcji w 2023 roku, a całe przedsięwzięcie koordynuje spółka ElectroMobility Poland, powołana w 2016 roku i kontrolowana przez cztery koncerny energetyczne – Enea, Energa, PGE oraz Tauron.

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Co ciekawe, za stylistyką obu prototypów stoją projektanci włoskiej pracowni stylistycznej Torino Design, a konsultantem jest sam Tadeusz Jelec, jeden z najbardziej uznanych projektantów aut na świecie, który przez wiele lat pracował dla Jaguara.

Zobaczcie zatem, jak wyglądały pierwsze szkice aut, w oparciu o które powstały projekty modeli polskiej marki motoryzacyjnej, a na filmie znajdziecie fragmenty gotowych prototypów. Zobaczymy je już jutro – premiera o godzinie 14.00.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA