REKLAMA

Polski samochód elektryczny – premiera 28 lipca

Premiera polskiego samochodu elektrycznego zbliża się wielkimi krokami. Jak zapowiada prezes spółki EMP, prototypy zadebiutują 28 lipca w ramach premiery online.

Polski samochód elektryczny Materiały prasowe
Polski samochód elektryczny - zapowiedź

Jak czytamy na stronie internetowej spółki ElectroMobility Poland, już za około miesiąc, bo 28 lipca, będziemy mogli zobaczyć aż dwa prototypy samochodów elektrycznych polskiej marki. Ma to być jednocześnie pokaz elektrycznego hatchbacka oraz elektrycznego SUV-a, z czego pierwszy będzie prototypem demonstracyjnym, a drugi – SUV – show carem, czyli bardziej wizją, niż konkretem.

- To bardzo ważny moment, dlatego chcemy, aby każdy mógł wziąć w nim udział. Prototypy spełniają światowe standardy branżowe i jestem przekonany, że zostaną dobrze przyjęte przez Polaków – mówi Piotr Zaremba, prezes EMP.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Prezes spółki zapowiada, że 28 lipca, oprócz stylistyki samych pojazdów, poznamy także nazwę marki. Zgodnie z zapowiedziami, w opracowanie prototypów zaangażowano „najlepszych polskich oraz międzynarodowych ekspertów”.

- To fantastyczne, że wokół idei polskiego „elektryka” udało nam się zgromadzić tylu znakomitych fachowców. Dla nich to przedsięwzięcie jest nie tylko pracą, ale przede wszystkim ogromną pasją, co doskonale odzwierciedlają nasze modele aut. Jestem przekonany, że wyjątkowy design oraz rozwiązania technologiczne które spełnią światowe standardy znajdą uznanie w oczach odbiorców.

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Szczegóły wirtualnej premiery i wskazówki, jak wziąć udział w transmisji, ogłosimy kilka dni wcześniej w naszych mediach społecznościowych – mówi Piotr Zaremba, prezes ElectroMobility Poland.

REKLAMA

Polski samochód elektryczny z opóźnieniem

Początkowo premiera polskiego samochodu elektrycznego planowana była na koniec czerwca 2020 roku. Powodem przesunięcia terminu – jak podaje spółka EMP – była epidemia COVID-19, która opóźniła proces przygotowawczy publicznej prezentacji.

Prezes spółki wyjaśnia, że choć premiera została przesunięta, to czas ten wykorzystano na przygotowanie specjalnego wydarzenia online, dostępnego dla każdego.

- Budujemy samochód, który ma być powszechny, dlatego też taka powszechna forma jego prezentacji. Koncepcja eventu spełnia również warunki ograniczeń związanych pandemią – dodaje Zaremba.

Polski samochód elektryczny – produkcja

Polski samochód elektryczny ma wejść do produkcji w 2023 roku, a całe przedsięwzięcie koordynuje spółka ElectroMobility Poland, powołana w 2016 roku i kontrolowana przez cztery koncerny energetyczne – Enea, Energa, PGE oraz Tauron.

Co ciekawe, za stylistyką obu prototypów stoją projektanci włoskiej pracowni stylistycznej Torino Design, a konsultantem jest sam Tadeusz Jelec, jeden z najbardziej uznanych projektantów aut na świecie, który przez wiele lat pracował dla Jaguara.

Czekamy zatem na 28 lipca, kiedy to okaże się, jak wyglądają samochody, w tym zwłaszcza wspomniany hatchback, bliższy wersji produkcyjnej oraz poznamy nazwę nowej polskiej marki.

 

Komentarze

 (3)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA