Polski samochód elektryczny - zobacz półfinałowe projekty

Konkurs na polski elektryczny samochód przyszłości przechodzi do kolejnego etapu. Jury wyłoniło 9 finałowych projektów.

Concept Curie
Concept Curie - projekt polskiego samochodu elektrycznego

Celem konkursu organizowanego przez ElectroMobility Poland jest wyłonienie pięciu koncepcji elektrycznego pojazdu przyszłości. Zwycięskie projekty mają stanowić podstawę do produkcji prototypów.

REKLAMA

Jak czytamy na stronie projektu, organizatorzy "chcą stworzyć pojazd dla nowoczesnego, świadomego ekologicznie konsumenta. Będzie to auto miejskie, wpisujące się w trendy motoryzacyjnego rozwoju."

Kryteriami oceny nadesłanych prac były: wartość artystyczna projektu, produkowalność – możliwość zbudowania i produkcji, ergonomia, efektywność energetyczna, innowacyjność i bezpieczeństwo. Nagrodą główną jest 50 000 zł.

Koncepcja polskiego samochodu elektrycznego zaczyna nabierać realnych kształtów. Konkurs organizowany przez ElectroMobility Poland, który ma wyłonić projekt nadwozia jest już w końcowej fazie – jury wybrało projekty, które zmierzą się w finale.

Obrady jury konkursu trwały dwa dni. Każdy uczestnik miał szansę zaprezentować swój pomysł przed jurorami, a następnie musiał zmierzyć się z pytaniami dotyczącymi ergonomii, bezpieczeństwa czy technologii zbudowania przyszłego pojazdu. Z 15 prezentowanych przez projektantów wizualizacji nadwozia jurorzy ostatecznie wybrali 9 finałowych prac.

Wśród finałowych prac znalazły się projekty inspirowane na przykład upierzeniem bociana – jak projekt firmy Soul&Mind, czy wprost nawiązujące do polskiego dorobku naukowego, jak Concept CURIE. Startujący w konkursie podkreślali, że samochód musi budzić dobre emocje.

Przed uczestnikami konkursu kolejne zadanie - dopracowanie projektów na podstawie wskazówek, otrzymanych od jurorów. Mają na to czas do połowy września. Wtedy nastąpi rozstrzygnięcie konkursu EMP i wybór laureatów.

REKLAMA