Polskie ceny Fiata Tipo S-Design

Fiat Tipo przebojem wdarł się na polski rynek. Teraz debiutuje u nas topowa wersja wyposażenia S-Design. Wiemy, ile będzie kosztować i co oferuje w zamian.

Fiat Tipo S-Design
Fiat Tipo S-Design
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 57 200 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Fiat Tipo jest rozsądnie wycenionym kompaktem, co przysparza mu wielu klientów. Bazowa wersja w nadwoziu hatchback, z silnikiem 1,4 o mocy 95 KM kosztuje w obecnej promocji 50 900 zł, co na tle rywali jest istotną zaletą.

REKLAMA

Teraz do gamy wchodzi model, który znajduje się po przeciwnej stronie bieguna cenowego. Mowa o topowej wersji wyposażenia S-Design, która jest dostępna dla dwóch z trzech wersji nadwozia - hatchbacka i kombi. Sedan jest w tej opcji niedostępny.

Czym wyróżnia się Fiat Tipo S-Design? Wśród standardowych elementów wyposażenia mamy tu bardziej atrakcyjnie stylizowane nadwozie, zawierające elementy, które mają podrasować wygląd auta.

Atrapa chłodnicy i obudowa lusterek są wykończone czarnym błyszczącym lakierem fortepianowym, a tylne szyby są przyciemniane. Pod kloszami z przodu kryją się z kolei reflektory biksenonowe. Wisienką na torcie są 17-calowe felgi aluminiowe z unikalnym wykończeniem.

REKLAMA

REKLAMA

Fiat Tipo S-Design
Fiat Tipo S-Design

W środku znajdują się z kolei skórzano-materiałowe fotele oraz podłokietnik tylnej kanapy, a rozrywkę i dawkę informacji zapewnia system multimedialny z łącznością Android Auto i Apple CarPlay.

Ile zatem kosztuje topowe Tipo S-Design? Obecnie na te modele, dostępne na zamówienie, obowiązuje promocja w wysokości 3100 złotych. Po jej uwzględnieniu, auto z silnikiem 1,4 o mocy 120 KM (bazowa jednostka 1,4 95 KM jest tu niedostępna) kosztuje od 72 400 zł. Model z instalacją gazową LPG jest o 4,5 tys. zł. droższy.

REKLAMA

Fiat Tipo S-Design
Fiat Tipo S-Design

Odmiana wysokoprężna z dieslem 1,6 o mocy 120 KM to wydatek rzędu 80 400 zł. Do niej zamówić można dwusprzęgłową przekładnię DCT, która wymaga 6 tys. zł dopłaty.

Jak wspomnieliśmy wyżej, Tipo S-Design jest też dostępny w wersji kombi, która jest droższa od analogicznej wersji hatchback o 3,5 tys. złotych. Podstawowy model kombi w tym wyposażeniu kosztuje zatem w promocji od 75 900 zł.

Zamówienia na Fiata Tipo S-Design można składać od września.

Zobacz także:

REKLAMA

REKLAMA