Pomajstruj w ustawieniach swojego auta

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 527 000 PLN
Dostępne nadwozia: coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Jeśli komuś spodobały się rozwiązania zastosowane w Nissanie GT-R, pozwalające na zmianę takich parametrów jak szybkość zmiany biegów, czy płynność jazdy, powinien zwrócić uwagę na pomysł firmy IFR Automotive.

Ten hiszpański producent znany jest m.in. z modelu Aspid. Jest to oryginalna wizja Lotusa Super Seven, który wygląda jakby wyjechał z planu filmu science fiction. Ważniejsze jest jednak to, że od 0 do 100 km/h przyspiesza w 2,8 sekundy.

Rozwiązanie, nad którym pracuje IFR Automotive będzie pozwalało na zmianę praktycznie każdego parametru pojazdu w każdej chwili, przy użyciu wyłącznie dotykowego ekranu. Utwardzenie zawieszenia? Zmiana czasu reakcji na pedał gazu? Modyfikacje ECU? Żaden problem!

Ale to nie wszystko. System ten ma mieć zapisane w pamięci przygotowane wcześniej warianty ustawień. Oznacza to, że w zależności od potrzeb będzie można wprowadzać całe pakiety ustawień. I tak, wyjeżdżając z domu można wybrać mniej agresywne ustawienia i zmiękczyć zawieszenie, a po wjeździe na tor, przełączyć się w tryb sportowy. Co więcej, system ma współpracować z GPS, dzięki czemu biorąc pod uwagę jakim odcinkiem jedzie auto i jak będzie układała się trasa, sam dobierze odpowiednie parametry pracy zawieszenia/układu napędowego/ układu kierowniczego itd.

Rozwiązaniem podobno interesują się już wielcy producenci samochodów. Czy to nowy etap rozwoju motoryzacji? Czas pokaże.

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA