REKLAMA

Porsche 718 Cayman GT4 Sports Cup Edition

Zaprezentowany niedawno Porsche 718 Cayman GT4 zyskał nową, limitowaną wersję Sports Cup Edition. Niestety, dostępną tylko w Niemczech.

Porsche 718 Cayman GT4 Sports Cup Edition Materiały prasowe
Porsche 718 Cayman GT4 Sports Cup Edition
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 239 470 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Niemiecki oddział Porsche przygotował nie lada gratkę dla fanów modelu Cayman GT4. Nazwana Sports Cup Edition wersja specjalna powstała dla uczczenia 15-lecia Porsche Sports Cup Germany i została zaprezentowana podczas finałowej rundy Porsche Sports Cup na torze Hockenheim.

Porsche 718 Cayman GT4 Sports Cup Edition

Cechami szczególnymi Porsche 718 Caymana GT4 w wersji Sports Cup Edition są kombinacje kolorów nadwozia – biały z czerwonymi pasami i liczbą 15 na drzwiach lub czarny, również z czerwonymi pasami. Wisienką na torcie są czarne felgi o średnicy 20 cali, z czerwoną obwódką na styku felgi i opony oraz czarne zaciski hamulców.

Również wnętrze jest tu wyjątkowe. Czarna skóra i Alcantara oraz czerwone przeszycia, a także pasy bezpieczeństwa i taśmy do otwierania drzwi w kolorze czerwieni dodają kabinie charakteru. Grawer z oznaczeniem serii specjalnej znalazł się dodatkowo na progach drzwi, podłokietniku czy dywanikach.

Zobacz także: Volkswagen w elektrycznej ofensywie

REKLAMA

REKLAMA

Porsche 718 Cayman GT4 Sports Cup Edition Materiały prasowe
Porsche 718 Cayman GT4 Sports Cup Edition

Do napędu Porsche 718 Caymana GT4 Sports Cup Edition służy ten sam 4-litrowy, wolnossący silnik o sześciu cylindrach, który znajdziemy w „zwykłym” GT4. Jednostka napędowa generuje moc 420 KM i 420 Nm maksymalnego momentu obrotowego, współpracując z sześciobiegową skrzynią manualną.

Na przyspieszenie od 0 do 100 km/h auto potrzebuje 4,4 sekundy. Z kolei prędkość maksymalna przekracza 300 km/h i wynosi dokładnie 304 km/h. Dla zobrazowania postępu względem poprzedniej generacji dodajmy, że nowy 718 Cayman GT4 okrąża Północną Pętlę toru Nurburgring w czasie aż o 10 sekund krótszym, niż wcześniejszy model.

Zobacz także: Mitsubishi Eclipse Cross - jak z kosztami eksploatacji?

REKLAMA

Porsche 718 Cayman GT4 Sports Cup Edition Materiały prasowe
Porsche 718 Cayman GT4 Sports Cup Edition

Większy docisk aerodynamiczny

Porsche 718 Cayman GT4 zyskał udoskonaloną aerodynamikę, czego efektem jest do 50 proc. większy docisk, bez negatywnego wpływu na opór aerodynamiczny. Na aerodynamikę obu modeli w dużej mierze wpływa nowo zaprojektowany jednokomorowy tylny tłumik zlokalizowany przy nadkolu. Tworzy on bowiem z tyłu miejsce dla dyfuzora, który odpowiada za około 30 proc. siły docisku tylnej osi 718 Caymana GT4.

Także montowane na stałe tylne skrzydło jest bardziej efektywne, bo wytwarza o około 20 proc. większy docisk niż w poprzedniku. Przy prędkości 200 km/h odpowiada to 12 kilogramom dodatkowej siły docisku.

O ile wersja Sports Cup Edition dostępna jest w limitowanej liczbie egzemplarzy, tylko u 88 niemieckich dealerów, na osłodę pozostaje fakt, że u nas nowe Porsche 718 Cayman GT4 jest już dostępne. W cenie od 478 tys. złotych.

Zobacz także: szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA