Porsche 911 (991) facelifting: Witaj turbo - Targi Frankfurt 2015

Żegnamy wolnossące jednostki, witamy turbo - to największa zmiana w Porsche 911 po faceliftingu. Zobacz, co jeszcze zmieniło się w kultowym modelu Porsche.

Z zewnątrz zmiany dla wielu, nawet znawców tematu są niezauważalne. Ale jednak jakieś są. W porównaniu do wychodzącego modelu inne są zderzaki przedni i tylny, dzienne światła LED są mniejsze, inne są także lusterka. Tylne światła stały się jeszcze węższe i mają ostrzejsze kształty. Pojawiły się nowe wzory felg, a tylny grill jest większy i ma teraz pionowe żebra, wcześniej ustawiono je w poziomie.

REKLAMA

Wnętrze także poddano delikatnej kosmetyce. Nowa jest kierownica, zegary i... to byłoby na tyle. Pozostałe elementy wyglądają niemalże identycznie. Nowością jest Porsche Communication Management System, obsługujący wszystkie funkcje w samochodzie. Nawigacja ma teraz współpracować z Google Earth i Google Streetview. Będzie też informować o bieżących korkach. Wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa obejmuje aktywny tempomat z funkcją żeglowania (w PDK), asystent pomagający wykryć martwe pole, czy system, który przyhamuje auto po przekroczeniu ustalonej wcześniej prędkości.

Budząca największe emocje zmiana to oczywiście silnik. Nie, nie powędrował jeszcze na przód, ale pojawiło się teraz turbo. Nowy, 3-litrowy bokser z sześcioma cylindrami osiąga teraz 370 KM i 450 Nm w wersji Carrera oraz 420 KM i 500 Nm w 911 S. Podstawowa "911" z automatyczną skrzynią PDK przyspiesza do setki w 4,2 s, mocniejsze S potrzebuje 0,3 s mniej. Pomimo polepszonych osiągów, nowe silniki są 12% oszczędniejsze. Porsche deklaruje spalanie na poziomie 7,7 l/100 km w 911 S PDK. Nowością będzie tylna oś skrętna, podobna jak w GT3.

Oficjalna premiera auta odbędzie się we Frankfurcie. Sprzedaż w Niemczech rusza 12 grudnia. Najtańsze Porsche 911 po faceliftingu kosztuje za zachodnią granicą 96 605 euro.

Zobacz również:
REKLAMA