Porsche 911 Carrera Sport Targa - odnowiona przez Porsche

Dealer Porsche z Wielkiej Brytanii, Porsche Service Centre Brooklands zajął się kompleksowym odnowieniem kultowego auta z 1988 roku. To prawdopodobnie najlepiej utrzymana Targa z tamtych lat na świecie.

Porsche 911 Targa
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 553 000 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Dealer Porsche w 2013 roku rozpoczął poszukiwania ciekawego modelu Porsche, który mógłby zostać przywrócony do stanu niemal fabrycznego. Po miesiącach poszukiwania trafiło na egzemplarz Porsche 911 (1988) Targa 3.2, który po ośmiu miesiącach żmudnej renowacji wygląda tak jak na załączonych zdjęciach. Aby samochód mógł prezentować się tak jak obecnie, każdą część, każdą śrubkę trzeba było zdemontować i wyczyścić.

Nawet w przypadku gdy zachodziła potrzeba wymiany zużytej części, której nie dało rady wyremontować, korzystano z używanych części. Wszystko po to aby auto było jak najbardziej autentyczne. Samochód pozostał w oryginalnej specyfikacji jak z roku 1988 - jedynym nowoczesnym elementem jest odtwarzacz audio z nawigacją, pochodzący z linii produktów Porsche do samochodów klasycznych.

Samochód już w zeszłym roku został sprzedany w prywatne ręce i stoi zamknięty w ciepłym garażu gdzie spokojnie nabierał wartości. Ale już 26 listopada pojazd będzie mógł zmienić właściciela, bo zostanie zlicytowany. Jego wartość wg portali historics.co.uk może wynieść nawet 108 000 dolarów (ok. 413 000 złotych).

Zobacz także:
REKLAMA