REKLAMA

Porsche 911 GT2 RS Clubsport - 700 KM mocy

Na salonie samochodowym w Los Angeles zadebiutowało spektakularne Porsche 911 GT2 RS Clubsport.

Porsche 911 GT2 RS Clubsport Materiały prasowe
Porsche 911 GT2 RS Clubsport
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 528 000 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Porsche 911 GT2 RS Clubsport to 700-konna, wyścigowa odmiana drogowego modelu 911 GT2 RS, która trafi do sprzedaży w limitowanej serii zaledwie 200 egzemplarzy i może być używana w ramach amatorskich wyścigów na torach oraz podczas wybranych wydarzeń motorsportowych.

Nowa wyścigowa maszyna z Weissach bazuje na rasowej odmianie 911 GT2 RS, podobnie zresztą jak model 935, który Porsche zaprezentowało kilka tygodni temu. Oba auta korzystają z tego samego silnika, co ich drogowa odmiana: nowoczesnego 3,8-litrowego boksera biturbo o sześciu cylindrach.

Moment obrotowy jednostki trafia na tylne koła za pośrednictwem 7-biegowej przekładni dwusprzęgłowej Porsche (PDK). Tak jak we wszystkich wyścigowych wersjach 911, kierowca zmienia biegi za pomocą łopatek przy kierownicy.

REKLAMA

REKLAMA

Porsche 911 GT2 RS Clubsport Materiały prasowe
Porsche 911 GT2 RS Clubsport

Zlokalizowanie silnika tradycyjnie za tylną osią zapewnia dobrą przyczepność oraz imponującą skuteczność hamowania. Sześciotłoczkowe, wyścigowe, aluminiowe zaciski typu monoblok w połączeniu z wewnętrznie wentylowanymi, rowkowanymi stalowymi tarczami o średnicy 390 mm na przedniej osi zapewniają doskonałe wartości opóźnień. Na tylnej osi zamontowano czterotłoczkowe zaciski i 380-milimetrowe tarcze.

Podobnie jak dopuszczone do ruchu 911 GT2 RS, tak i ważąca 1390 kg wersja Clubsport jest wyposażona w system PSM (Porsche Stability Management) z kontrolą trakcji i układem zapobiegającym blokowaniu się kół (ABS). Za sprawą tzw. przełącznika map na konsoli środkowej systemy te można osobno konfigurować lub całkowicie wyłączyć, w zależności od sytuacji na drodze.

Zobacz także: nowe Porsche 911 - ósma generacja legendy

REKLAMA

Porsche 911 GT2 RS Clubsport Materiały prasowe
Porsche 911 GT2 RS Clubsport

Kierownica z włókna węglowego i umieszczony za nią kolorowy wyświetlacz pochodzą z 911 GT3 R rocznik 2019. Masywna klatka bezpieczeństwa połączona z wyścigowym fotelem kubełkowym oraz sześciopunktowe pasy zapewniają maksymalną ochronę, a klimatyzacja – optymalne chłodzenie wnętrza.

Nowe Porsche 911 GT2 RS Clubsport można już zamawiać w cenie od 405 000 euro plus krajowa stawka VAT. Klienci zaczną odbierać swoje samochody począwszy od maja 2019 roku, podczas specjalnie zorganizowanych wydarzeń.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA