Porsche 911 GT2 RS – nietypowa prezentacja

Porsche pokazało hardcorowy model 911 GT2 RS podczas prezentacji gry Forza Motorsport 7, na okładce której auto ma się znaleźć.

Porsche 911 GT2 RS
Porsche 911 GT2 RS

Samochód będzie najbardziej ekstremalną wersją 911, jaka kiedykolwiek powstała. Testowano ją na torze Nurburgring pod zmodyfikowaną karoserią odmiany GT3. Jednak w porównaniu do GT3 samochód będzie miał znacznie wyższą moc oraz silnik przejęty z 911 Turbo S wraz z podwójnym doładowaniem. Parametry jednostki napędowej wyglądają wręcz imponująco. Rozwija ona 700 KM i 750 Nm. To odpowiednio o 200 KM i 290 Nm więcej niż w GT3 oraz aż o 120 KM więcej niż w najmocniejszym dotąd modelu, w Turbo S.

Za przeniesienie napędu odpowiada dwusprzęgłowa skrzynia PDK. 911-stkę GT2 RS wyposażono w zawieszenie zainspirowane tym z aut wyścigowych. Dzięki zastosowaniu elementów z włókna węglowego masa własna samochodu nie przekracza 1500 kg. We wnętrzu znajdziemy kierownicę z alcantary oraz klatkę bezpieczeństwa. Z kolei z zewnątrz samochód poznamy po powiększonych wlotach powietrza w przednim zderzaku i przy tylnych błotnikach oraz dwóch dużych końcówkach układu wydechowego.

Za odpowiedni docisk nadwozia odpowiada sporych rozmiarów tylne skrzydło. Zasługą większej mocy i poprawionej aerodynamiki pojazdu jest czas przejazdu toru Nurburgring w zaledwie 7 minut i 5 sekund. Wrażenie robi też prędkość maksymalna auta, wynosząca 340 km/h. Nie wiadomo, w jakim czasie samochód przyspiesza od 0-100 km/h, jednak można przypuszczać, że będzie to mniej niż 2,9 s, gdyż w tyle rozpędza się słabsza wersja, Turbo S.

911 GT2 RS powstanie w limitowanej liczbie 1000 egzemplarzy. Jej cena wyniesie 260 000 Euro. Ale nie ma co się dziwić, że za posiadanie wyjątkowego modelu trzeba słono zapłacić. Oficjalna premiera auta odbędzie się 30 czerwca podczas festiwalu prędkości w Goodwood. Prawdopodobnie pojazd zobaczymy też we wrześniu na targach we Frankfurcie.

REKLAMA
REKLAMA