Porsche 911 GT3 R: Teraz do sprzedaży

Porsche GT3 R to coś pomiędzy GT3 RS, a wyczynowym RSR. Teraz, marka z Zuffenhausen wprowadza GT3 R do sprzedaży.

Porsche 911 GT3 R
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 537 000 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Porsche ma w swojej ofercie model GT3, która jest ostrą odmianą 911. Dalej, w cenniku widnieje GT3 RS, która jest ostrzejszą wersją ostrej "911". Z kolei w wyścigach klasy GT3 startuje 911 GT3 RSR, czyli samochód, który wygląda jak 911, ale na tym podobieństwa się kończą. Jeśli jeszcze nadążacie to teraz będzie o nowym modelu, który Porsche wprowadza do salonów. Mowa o GT3 R, czyli coś pomiędzy wyścigowym RSR, a GT3 RS.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Porsche 911 GT3 R

Ale pora na konkrety. Nadwozie, w imię niskiej masy to konstrukcja głównie wykonana z włókna węglowego CFRP z elementami aluminiowo-stalowymi. Wszystkie szyby wykonano z poliwęglanu. Dzięki dłuższemu o 8,3 cm rozstawowi osi, środek ciężkości jest korzystniejszy. Ulepszono także właściwości aerodynamiczne, przez co przednia oś jest lepiej dociskana do podłoża. Z mocniejszego i wyścigowego brata RSR przejęto centralnie umieszczoną chłodnicę, która lepiej rozkłada masę pojazdu, co z kolei przekłada się na właściwości auta w zakrętach.

REKLAMA

Porsche 911 GT3 R

Co pod maską? A raczej, jak to u Porsche "pod maską w bagażniku"? Pod wielką "lotką" znalazł się 4-litrowy motor bokser, przejęty z drogowej wersji poprzedniej generacji 911 GT3 4.0. W silniku zamontowano takie rozwiązania jak bezpośrednie wtryski paliwa, które pracują pod ciśnieniem nawet 200 barów, a także układ zmiennych faz rozrządu. Efekt? Równe 500 KM, które są przekazywane na tylne koła za pomocą 6-biegowej sekwencyjnej skrzyni biegów.

REKLAMA

REKLAMA

Porsche 911 GT3 R

W takim aucie kluczową rolę odgrywają hamulce. Doskonałe właściwości hamowania gwarantuje sześciotłoczkowy system hamulcowy z 380-milimetrowymi tarczami z przodu i 372-milimetrowymi z tyłu. Powiększono także zbiornik paliwa o 12 litrów i teraz ma on 120 litrów. Wyposażono go także w system odcinania paliwa podczas kolizji. Cały zestaw, ważący zaledwie 1220 kg wyceniono na 429 tys. euro.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA