Porsche 911 GT3 RS 4.2 w przygotowaniu

Porsche szykuje ekstremalną wersję modelu GT3 RS. Silnik ma być powiększony do pojemności 4.2, a wewnątrz możemy spodziewać się surowego charakteru. Kiedy bezkompromisowe Porsche 911 GT3 RS wyjedzie na ulice?

Porsche 911 GT3 RS 4.0
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 553 000 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

W poprzedniej generacji kultowej "911" mieliśmy do czynienia z odmianą RS 4.0. Niestety, w najnowszej Carrerze nie zdecydowano się na ten wariant, ale konstruktorzy myślą o przywróceniu bezkompromisowej odmiany. Oczywiście nowa "911" byłaby mocniejsza i szybsza.

Mówi się o mocno zmodyfikowanym silniku z obecnego GT3 RS, którego blok zostanie rozwiercony do 4.2 litra. Moc z pewnością przekroczy 520 KM. Samochód w dużej mierze będzie czerpał z obecnego GT3, ale odmianę RS 4.2 będzie można rozpoznać po agresywnym zderzaku z przodu i z tyłu, dwóch końcówkach wydechu umieszczonych po bokach (nie jak dotychczas centralnie) oraz większym niż w RS spoilerze. Kabina będzie bardzo surowa i możemy spodziewać się klatki bezpieczeństwa, kubełkowych foteli z szelkowymi pasami, czy nawet "gołych" spawów.

Wszystko jest na razie czystą spekulacją i nie wiadomo, czy auto, które pojawi się na drogach będzie nosiło taką nazwę i jaki będzie jego charakter. O tym dowiemy się zapewne wkrótce.

Zobacz także:
REKLAMA