Porsche 911 R - wiemy więcej

Porsche 911 R ma być autem pozycjonowanym nieco niżej niż GT3, ale co ciekawe, będzie od niego droższe. I to nie jest jeszcze najgorsza wiadomość.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 537 000 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

O pojawieniu się nowej odmiany "911" już wspominaliśmy. Teraz pojawiły się nowe fakty związane z odmianą 911 R. Ma to być "czysta" wersja modelu GT3, przeznaczona dla naprawdę wprawnych i doświadczonych kierowców. Dlaczego? Bowiem 911 R ma otrzymać manualną skrzynię biegów, opracowaną specjalnie na potrzeby tego auta. To jest dobra wiadomość.

REKLAMA

Zła jest taka, że Porsche przygotowało zaledwie 600 egzemplarzy R-ki i wszystkie zostały już wyprzedane, mimo że auto jeszcze nie miało swojej oficjalnej premiery. Ale spokojnie, dla tych, którzy marzą o szybkiej "911" z manualną skrzynią mamy dobrą wiadomość, o której za chwilę. Mówi się, że wersja R ma kosztować ok. 160 000$ czyli o 30 000 więcej niż GT3, na którym bazuje (zobacz, ile kosztuje w Polsce).

Porsche 911 7 biegów manual

"911" R ma napędzać 3.8-litrowy bokser o mocy 475 KM. Żeby odróżnić auto od pozostałych odmian Porsche 911, zamontowano tutaj inne zderzaki, poszerzone nadkola, a największą różnicę w stosunku do GT3 widać z tyłu, skąd zniknął tylny spoiler (będzie jedynie niewielki, sterowany elektronicznie). Na nowo opracowano też dyfuzor, który lepiej ma "sterować" powietrzem, przepływającym przez auto podczas szybkiej jazdy.

600 szczęśliwców, którzy wpłacili już zaliczki otrzymają 21-calowe felgi, karbonowo-ceramiczne tarcze oraz pakiet Clubsport. Auto zostanie zaprezentowane na 50. rocznicę urodzin oryginalnej "911" R, czyli w 2017 roku.

Jednak z Zuffenhausen płyną kolejne wieści. Następna generacja 911 GT3 pojawi się z ręczną skrzynią biegów! Będzie to standardowa opcja, za dopłatą będzie dostępny automat PDK. Jeśli chodzi o mechaniczną przekładnię, prawdopodobnie będzie to 7-biegowy mechanizm z obecnej generacji "911". Więcej szczegółów wkrótce.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA