REKLAMA

Porsche 911 RSR - broń doskonała

Poprzednie 911 RSR zadebiutowało jako samochód na sezon 2015. Teraz przyszedł czas na nowego generację tego auta, przygotowanego po startu w seriach klasy GT - szybsze i jeszcze lepsze. 

Porsche
Porsche 911 RSR 2017
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 528 000 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Porsche przedstawiło zdjęcia nowego 911 RSR, które przygotowano z myślą o seriach wyścigowych klasy GTE/GTLM, ale nie chce zdradzać szczegółów nowej konstrukcji. Nic dziwnego im mniej wypłynie oficjalnych informacji, tym gorzej dla konkurencji.

911 RSR 2017 zakończyło już ostatnie testy na torze Weissach i nadszedł moment, aby wypuścić bestię bez kagańców na tory wyścigowe, gdzie samochód będzie przechodził kolejne próby. „To z pewnością rzadkość, gdy już w trakcie debiutu na torze za kierownicę nowej maszyny wsiada kilku kierowców. Ale ponieważ w rozwój nowego samochodu angażują się wszyscy nasi fabryczni kierowcy, każdy, kto tylko znalazł czas w swoim planie zajęć, przyjechał do Weissach i przejechał nim parę okrążeń." - zdradził – Marco Ujhasi, główny menedżer fabrycznego projektu GT Motorsport.

Pierwszym startem nowego modelu będzie styczniowy wyścig 24h Daytona. "Debiut nowego modelu w 24-godzinnym wyścigu będzie ogromnym wyzwaniem, ale mamy na to dobry plan" - skomentował Dr Frank-Steffen Walliser. 

REKLAMA

Poprzedni 911 RSR zasilany był przez 4-litrowy silnik boxser, który dostarczał moc 460 KM. Jednostkę napędową ożeniono z 6-biegową skrzynią, której przełożenia zmieniało się za pomocą łopatek przy kierownicy.

Czujecie ten zapach? Tak pachnie strach, który wydobywa się z boksów wyścigowych konkurencji….

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA