Porsche 911 RSR zadebiutuje w Los Angeles

Podczas Los Angeles Auto Show objawi się światu nowa, wyścigowa twarz Porsche 911. Wersja RSR jest już gotowa do rywalizacji na torze. Najwcześniej pojawi się już w styczniu przyszłego roku w najpopularniejszych seriach wyścigowych.

Porsche 911 RSR Porsche
Porsche 911 RSR
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 553 000 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Porsche nie zdradza zbyt wiele informacji przed premierą poza tym, że będzie to „najbardziej spektakularne 911 w historii”. Fani muszą się zadowolić jedynie szkicem nowej wersji.

Jednak plotki mówią o tym, że sześciocylindrowy bokser będzie wspomagany przez podwójne turbodoładowanie. Na potwierdzenie tych rewelacji będziemy musieli poczekać jeszcze kilkanaście, o ile nie kilkadziesiąt, godzin.

Auto pojawiło się kilka tygodni temu w pełnym zamaskowaniu na torze wyścigowym Sebring International Raceway. Inżynierowie Porsche dostrajali wyścigowego potwora, a także dokonywali ostatnich pomiarów. Na zdjęciach szpiegowskich mogliśmy zobaczyć samochód pozbawiony tylnej szyby oraz zupełnie nowy układ wydechowy, który zastąpił tłumik montowany centralnie.

Nie należy oczekiwać radykalnych zmian w wyglądzie. Auto będzie nadal wyglądać bardzo agresywnie, a nowy pakiet aerodynamiczny zapewni lepszy docisk pomimo zmniejszonego tylnego spojlera.

Do wielkiej premiery pozostały już tylko godziny, ale prawdziwy debiut będzie miał miejsce w styczniu podczas wyścigu Daytona 24 Hours. Krótko po tym samochód zadebiutuje w takich seriach jak MSA WeatherTech SportsCar Championship, FIA World Endurance Championship, European Le Mans Series oraz Asian Le Mans Series.

Oprócz nowego Porsche 911 RSR na stoisku w Los Angeles pojawi się jeszcze Panamera w wersji Executive.

Zobacz także:
REKLAMA