Porsche 911 Sally Special – z kreskówki na drogę

Porsche, wspólnie z wytwórnią Pixar, prezentują wyjątkowe Porsche 911 Sally Special, inspirowane Sally Carrerą, jedną z bohaterek serii filmów animowanych dla dzieci „Auta”. Dochód ze sprzedaży wesprze cele charytatywne.

Porsche 911 Sally Special fot. materiały prasowe
Porsche 911 Sally Special
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 553 000 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Porsche 911 Sally Special, podobnie jak Sally Carrera, jest samochodem jedynym w swoim rodzaju, zbudowanym w jednym tylko egzemplarzu. To pierwszy przypadek, gdy wytwórnia Pixar wsparła taki projekt. Unikatowe 911 zostanie wystawione na aukcji RM Sotheby's, która odbędzie się w sobotę 20 sierpnia 2022 r. w ramach Monterey Car Week w Kalifornii. Dochód z licytacji zasili konta dwóch organizacji charytatywnych. Część środków trafi na rzecz Girls Inc. i wesprze młode kobiety. Druga część trafi do USA for UNHCR – organizacji wspierającej uchodźców z Ukrainy.

– Samochody potrzebują twarzy oraz historii. A animowany film Pixara „Auta” pokazał to w imponujący sposób: ożywił samochody na wielkim ekranie – powiedział dr Sebastian Rudolph, wiceprezes Porsche AG ds. komunikacji, zrównoważonego rozwoju i polityki. – Ta historia przekazuje wartości takie jak przyjaźń, miłość i wzajemne wsparcie – a pośrodku tego wszystkiego jest Porsche: Sally Carrera. Wspólnie z wytwórnią Pixar ożywiliśmy ducha Sally w nowy sposób, nie na ekranie, lecz poza nim. Z pomocą tej jedynej w swoim rodzaju, dopuszczonej do ruchu 911 Sally Special, którą wystawiamy na aukcję charytatywną, chcemy pomóc ludziom pilnie potrzebującym wsparcia – w zgodzie z duchem filmu.

Porsche 911 Sally Specialfot. materiały prasowe
Porsche 911 Sally Special

Porsche 911 Sally Special – wyjątkowy egzemplarz

Projekt rozpoczął się w listopadzie 2021 r. i zjednoczył członków oryginalnego zespołu „Aut”, który ponad 20 lat temu ożywił zarówno filmową postać, jak i naturalnej wielkości Sally Carrera. W skład zespołu weszli Jay Ward, dyrektor kreatywny Pixar Animation Studios oraz Bob Pauley, scenograf, który jako pierwszy narysował Sally Carrera na potrzeby filmu „Auta”. Wspomagali ich członkowie zespołu Sonderwunsch z Porsche Exclusive Manufaktur w Stuttgarcie-Zuffenhausen oraz projektanci ze Style Porsche w Weissach. Zespół pracował razem przez dziesięć miesięcy, a rezultatem tych prac jest wyjątkowy fabryczny unikat.

Porsche 911 Sally Specialfot. materiały prasowe
Porsche 911 Sally Special

– 911 Sally Special bazuje na najszybszym i najbardziej żywiołowym wariancie w gamie modelowej 911 Carrera – 480-konnym 911 Carrera GTS. Samochód wyposażono w manualną skrzynię biegów, co odzwierciedla zamiłowanie Sally Carrery do jazdy – wyjaśnił Boris Apenbrink, dyrektor ds. samochodów Porsche Exclusive Manufaktur. – Projekt obejmuje liczne, drobiazgowo dopracowane elementy z zakresu customizacji. 911 Sally Special było jednym z najbardziej intensywnych, najbardziej emocjonalnych i szczegółowych projektów Sonderwunsch, nad którymi pracował nasz zespół. Za przykład niech posłuży odcień nadwozia Sallybluemetallic – niestandardowy lakier, który został nałożony ręcznie, specjalnie na potrzeby tego projektu. Oczywiście pomyśleliśmy też o tatuażu Sally. Jego realizacja stanowiła wyjątkowe wyzwanie.

Zobacz także nasz redakcyjny test Porsche 911 Carrera GTS

Specjalnie dla 911 Sally Special projektanci Style Porsche z Weissach na nowo zaprojektowali i wyprodukowali wzór obręczy Sally Carrera. Pięcioramienne felgi przystosowano do 20- i 21-calowego rozmiaru aktualnej generacji 911, tworząc wizualne połączenie z 911 typ 996, na którym bazuje Sally Carrera.

Wyjątkowy zegarek na aukcji

Oprócz samochodu aukcja obejmuje również inne przedmioty, jak specjalny chronograf Porsche Design, także stworzony we współpracy z firmą Pixar. Jego pierścień, podobnie jak nadwozie 911, został polakierowany na kolor Sallybluemetallic. Sportowy design tego unikatowego zegarka podkreśla pasek z kredowej skóry, z przeszyciami w kolorze Speed Blue. Pasek można łatwo wymienić na drugi, w odwrotnej konfiguracji kolorystycznej, bez potrzeby korzystania z narzędzi. Podobnie jak samochód, zegarek otrzymał oznaczenie limitowanej edycji, zlokalizowane z tyłu obudowy. Ten jedyny w swoim rodzaju czasomierz jest napędzany certyfikowanym przez COSC mechanizmem Porsche Design WERK 01.100.

Porsche 911 Sally Specialfot. materiały prasowe
Porsche 911 Sally Special

911 Sally Special Chronograph został zaprojektowany i wyprodukowany z najwyższą precyzją we własnym zakładzie zegarmistrzowskim Porsche w Solothurn w Szwajcarii. Ponadto na aukcję trafi specjalny pokrowiec na samochód do użytku w zadaszonych pomieszczeniach od Porsche Tequipment, stojak na koła z dodatkowym zestawem kół z obręczami Carrera Exclusive Design, książka na temat rozwoju i produkcji unikatowego 911, a także oryginalne rysunki projektantów: Shuichiego Yamashity oraz Boba Pauleya.

911 Sally Special trafi na aukcję RM Sotheby's w sobotę 20 sierpnia, podczas motoryzacyjnego tygodnia Monterey Car Week w Kalifornii. Do udziału w licytacji są uprawnieni obywatele USA.

 

Zobacz także:
REKLAMA