REKLAMA

Porsche 911 Speedster trafi do produkcji

Porsche 911 Speedster, które mogliśmy podziwiać na salonie samochodowym w Paryżu, trafi do seryjnej produkcji.

Porsche 911 Speedster Concept - Paris Motor Show 2018 Materiały prasowe
Porsche 911 Speedster Concept - Paris Motor Show 2018, fot. Michał Szymaczek
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 528 000 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Porsche 911 Speedster to model koncepcyjny, zaprezentowany po raz pierwszy w trakcie obchodów 70. urodzin Porsche. Auto zostało pokazane szerokiej publiczności na salonie samochodowym w Paryżu, gdzie budziło duże zainteresowanie odwiedzających.

Teraz wiemy już, że samochód trafi na rynek. Porsche zadecydowało o uruchomieniu produkcji purystycznego modelu 911 Speedster w pierwszej połowie 2019 r. Będzie to model specjalny i ściśle limitowany. Otwarty, dwuosobowy wóz powstanie dokładnie w liczbie 1948 egzemplarzy. To nawiązanie do historii Porsche 356 „Numer 1”, które zostało dopuszczone do ruchu 8 czerwca 1948 r.

Samochód został opracowany przez zespół Porsche Motorsport z Weissach we współpracy z oddziałami Style Porsche oraz Porsche Exclusive Manufaktur. Przyszłe Porsche 911 Speedster powstanie w oparciu o typoszereg 991 i będzie pierwszym modelem oferowanym z nowymi pakietami Heritage Design. Ta ekskluzywna linia akcesoriów sygnowanych przez Porsche Exclusive umożliwi jeszcze większy stopień personalizacji „911”.

REKLAMA

REKLAMA

Porsche 911 Speedster Concept - Paris Motor Show 2018 Materiały prasowe
Porsche 911 Speedster Concept - Paris Motor Show 2018, fot. Michał Szymaczek

Pokazane w Paryżu koncepcyjne studium Speedster miało nadwozie wykończone czerwonym lakierem Guards Red, który stanowi odniesienie do 911 Speedster rocznik 1988 (seria G). Nowe 21-calowe obręcze z przecinającymi się ramionami nawiązują do wyścigowych samochodów Porsche, jak 911 RSR czy GT3 R.

Również przyciemniane światła do jazdy dziennej są inspirowane światem motorsportu, a ich czerwone wykończenie współgra z kolorem nadwozia. Lusterka boczne o kształcie Talbot oraz korek wlewu paliwa – umiejscowiony pośrodku przedniej pokrywy – wykończone są odcieniami czarnego chromu i platyny. W przeciwieństwie do pokazanej wcześniej wersji Heritage w kabinie wykorzystano częściowo perforowaną czarną skórę z czerwonymi akcentami.

Wszystkie elementy nadwozia oraz rozwiązania techniczne obu prototypów 911 Speedster są identyczne. Obejmuje to skróconą i obniżoną ramę szyby czołowej, mniejsze boczne okna oraz karbonową tylną pokrywę z dwoma wybrzuszeniami za fotelami. Oba samochody zamiast miękkiego dachu mają lekkie poszycie Tonneau z zatrzaskami Tenax.

REKLAMA

Porsche 911 Speedster Concept - Paris Motor Show 2018 Materiały prasowe
Porsche 911 Speedster Concept - Paris Motor Show 2018, fot. Michał Szymaczek

Koncepcyjne pojazdy bazują na modelu 911 Carrera 4 Cabriolet. Ich błotniki oraz przednią i tylną pokrywę wykonano z lekkich kompozytów węglowych, natomiast podwozie pochodzi z 911 GT3. Co więcej, oddział projektowania modeli GT dostarczył układ wydechowy z tytanowymi rurami oraz zespół napędowy, w tym 6-stopniową manualną skrzynię biegów.

To samo dotyczy serca limitowanej edycji specjalnej: prototypy Speedster napędza wolnossący 6-cylindrowy silnik typu bokser o mocy ponad 500 KM, zdolny „rozkręcać się” nawet do 9000 obr./min.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA