Porsche 911 Targa 4S - z dodatkami od Porsche Exclusive

Porsche postanowiło nawiązać do samochodów z lat 70. ubiegłego wieku i przygotowało m.in. lakier, który pojawiał się na karoseriach aut z Zuffenhausen 40-50 lat temu.

Porsche 911 Targa 4S
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 553 000 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Model 911 Targa 4S w wersji specjalnej od Porsche Exclusive oferowany jest tylko w niebieskim kolorze Etna Blue. Co ciekawe taki sam odcień błękitu pojawiły się na karoserii Porsche 356B z lat 1960 i 1961. Dział Exclusive dba bardzo o detale i tak np. napis "targa" widniejący na słupku B również jest w kolorze niebieskim. Nadwozie zostało przyozdobione białymi pasami, pomiędzy które wpasowano napis Porsche. To nawiązanie do samochodów z lat 70. ubiegłego wieku. 911 Targa 4S dostała ładne, 20-calowe obręcze kół RS Spyder.

W kabinie zastosowano skórzane wykończenie o nazwie "Graphite-Blue", naszym zdaniem to po prostu szary kolor. Dla kontrastu przygotowano jasnoniebieskie przeszycia. W standardzie Porsche daje fotele Sport Plus, które posiadają aż 18 różnych stopni regulacji. Na progach pojawiły się czarne listwy z niebieskim napisem "911 targa 4S" i firmowym Exclusive Design Edition.

Porsche 911 Targa 4S w ekskluzywnym wydaniu to niestety tylko dodatki uatrakcyjniające wygląda auta. Silnik pozostał niezmieniony - 3-litrowa jednostka bokser biturbo generuje moc 420 KM i 500 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Motor współpracuje z dwusprzęgłową skrzynią PDK.

Porsche na razie nie przedstawiło ceny 911 Targa 4S Exclusive Design Edition, jak również nie podaje ile powstanie egzemplarzy tej wersji. Naszym zdaniem będzie to na pewno mocno ograniczona seria aut.Samochód zapewne będzie można podziwiać na targach w Paryżu. 

Zobacz także:
REKLAMA