Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Porsche 911 - duże szanse na wersję hybrydową

Pewne jest, że producent z Zuffenhausen zamierza wprowadzić do seryjnej produkcji model elektryczny, którego koncept Misson E poznaliśmy w zeszłym roku. Technologia z tego auta może trafić do nowego 911.

Porsche Mission E Concept

"Pracujemy nad autem w pełni elektrycznym, takim jak Mission E i oczywiście rozważamy wariant plug-in również dla 911" - powiedział w rozmowie z serwisem Car & Driver Erhard Mössle z Porsche. Szef inżynierów producenta z Zuffenhausen uważa, że napęd hybrydowy zostanie wdrożony w modelach 911 Carrera 4, 911 Targa oraz 911 Turbo.

Porsche wciąż musi poradzić sobie z kilkoma problemami związanymi z zastosowaniem układu hybrydowego. Główny problem to dodatkowe kilogramy, które trzeba będzie "upchnąć" pod karoserią 911. Rozmieszczenie akumulatorów litowo-jonowych to kolejne wyzwanie dla ludzie z Zuffenhausen.

Szef inżynierów Porsche nie wyklucza także wprowadzenia na rynek w pełni elektrycznego wariantu 911. Gdy pojawi się na rynku Mission E, to opracowanie na jego bazie 911 zasilanego prądem nie będzie stanowić dużego problemu dla marki.  Ten scenariusz to jednak daleka przyszłość.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 488 500 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij