Porsche 911 - wyjątkowy egzemplarz odrestaurowany

W Zuffenhausen od lat funkcjonuje dział Porsche Classic, który zajmuje się renowacją samochodów klasycznych, sprzedażą części oraz serwisowaniem aut. Pokaz ich umiejętności to odbudowane 911 2,5 S/T.

Porsche
Porsche 911 2,5 S/T
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 537 000 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Porsche mówi, że zanim samochód został pokazany na tegorocznych targach Techno Classica, był "w naprawdę opłakanym stanie". Zresztą jedno ze zdjęć dobitnie pokazuje początkową kondycję samochodu. Auto zostało odkryte przez kolekcjonera z USA. "911" ucierpiała w wypadku i ktoś przerobił ją na późniejszą wersję tzw. Serię G. Do tego zaawansowany proces korozji, która strawiła sporą cześć metalowych elementów sprawił, że ludzie z Porsche Classic nie mieli łatwego zadania. Po przywróceniu nadwozia do należytej formy, karoseria została pokryta specjalną warstwą chroniącą przed rdzą i pomalowana lakierem jasno żółtym (kod fabryczny to 117).

REKLAMA

Porsche
Porsche 911 2,5 S/T 

Porsche 911 2,5 S/T to model, który pojawił się jako samochód wyścigowy w klasie GT serii 3 i 4 z myślą o sprzedaży dla klienckich zespołów. Egzemplarz o którym piszemy został zakupiony w listopadzie 1971 roku przez amerykańskiego kierowcę wyścigowego Michaela "Mike'a" Keyser, który to startował w kilku wyścigach za Oceanem. W 1972 roku ten wyjątkowy egzemplarz wygrał w swojej klasie 24-godzinny wyścig Le Mans.

Unikatowość Porsche 911 2,5 S/T polega również na tym, że w Zuffenhausen wyprodukowano tylko 24 egzemplarze tego modelu.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA