REKLAMA

Porsche 911 z 7-biegową ręczną skrzynią

Porsche zapowiedziało wprowadzenie do nowej generacji modelu 911 ulepszoną 7-biegową manualną przekładnię.

Porsche 911 Materiały prasowe
Porsche 911
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 528 000 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Porsche ma dla największych entuzjastów modelu 911 i ręcznej zmiany biegów nie lada niespodziankę. Oto bowiem zapowiedziano wprowadzenie do oferty manualnej skrzyni biegów o siedmiu przełożeniach. Tak, tej która znalazła się także w poprzedniej „911”.

Siedmiobiegowy manual jest gratką dla tych, którzy wolą samodzielnie „mieszać” biegami, a do tej pory w nowej 911 oferowana była wyłącznie automatyczna, dwusprzęgłowa skrzynia PDK o ośmiu przełożeniach. Teraz to się zmieni.

Siedmiobiegowa skrzynia manualna zostanie wprowadzona dla dwóch modeli: Porsche 911 Carrera S oraz 911 Carrera 4S – także w wersji Cabriolet, które niedawno pojawiły się w ofercie niemieckiego producenta. Ma być ona dostępna w tej samej cenie, co 8-stopniowa przekładnia PDK.

Minusem wyboru manualnej przekładni będzie z pewnością fakt, że nawet najbardziej wprawny kierowca nie uzyska takiego czasu przyspieszenia, jak w przypadku sterowanego komputerem dwusprzęgłowego automatu.

Jak podaje producent, czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h wyniesie w przypadku ręcznej zmiany biegów 4 sekundy, podczas gdy w modelu z przekładnią PDK trwa to 3,4 sekundy z pakietem Sport Chrono. Prędkość maksymalna pozostanie jednak praktycznie taka sama i wyniesie 306 km/h.

Zobacz także: rekord prędkości Volkswagena ID.R

REKLAMA

REKLAMA

Porsche 911 z manualną skrzynią biegów Materiały prasowe
Porsche 911 z manualną skrzynią biegów

Na plus zaliczyć można natomiast zmniejszenie masy samochodu, i to o nieco ponad 38 kilogramów. Z manualną skrzynią Porsche 911 ważyć będzie 1496 kilogramów. Przyczyni się to do poprawy prowadzenia, choć tak naprawdę odczuje to zapewne garstka profesjonalnych użytkowników modelu.

Porsche 911 z ręczną skrzynią biegów zostanie standardowo wyposażone w elementy pakietu Sport Chrono, jak na przykład funkcja międzygazu rev-match, która podnosi obroty silnika przy dynamicznej redukcji przełożenia, dla zapewnienia bardziej płynnej jazdy bez utraty prędkości.

Mówimy tu także o sportowych ustawieniach mechanizmu różnicowego oraz układzie wektorowania momentu obrotowego, aktywnie rozdzielającego siły napędowe pomiędzy poszczególne koła.

Cen Porsche 911 z 7-biegową ręczną skrzynią jeszcze nie znamy, ale prawdopodobne jest, że będą one na tym samym poziomie co w przypadku przekładni PDK. Producent mówi bowiem o bezpłatnej opcji zamówienia skrzyni manualnej. Możliwe też jednak, że wersja 7MT będzie nieco tańsza od PDK.

Zobacz także: szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty

Zobacz także:

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA