Porsche 918 Spyder – kiedy pojawi się następca?

Przedstawiciele niemieckiej marki zapewniają, żę Porsche 918 Spyder z pewnością będzie miał swojego następcę. Kiedy zobaczymy nowy model?

Hipersamochody Porsche
Hipersamochody Porsche
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 260 000 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Samochody takie jak Porsche 918 Spyder czy Ferrari LaFerrari są ozdobą nie tylko gamy i salonów producenta, ale całego świata motoryzacji. Ale takie hiperauta pojawiają się rzadko, w zasadzie raz na dekadę. Jednak mają one coraz to większą rzeszę fanów i klientów, którzy są zdolni zapłacić za nie nawet kilka milionów euro. Dlatego bez kozery podczas salonu samochodowego w Genewie poruszono temat następny Porsche 918 Spyder.

Samochód ten kosztował nawet niemal milion złotych, a mimo to cała jego produkcja czyli 918 egzemplarzy rozeszło się w niecałe dwa lata – produkcja modelu zakończyła się w 2015 roku. Pytany o następce modelu przez portal Motoring, szef Porsche Oliver Blume zapowiedział – „Mamy takie plany, ale nie w najbliższej przyszłości. Wyjątkowe samochody takie jak 918 Spyder pojawiają się na rynku co 10 lat. Porsche 918 Spyder trafiło do klientów w 2015 roku, teraz mamy dopiero 2017…”

REKLAMA
Porsche 918 Spyder – pierwsza jazda Wyścigowe Porsche 911 GT3 Cup i 911 RSR w naszych rękach
Porsche 918 Syper Test
Drobne detale – potężny spoiler, szeroki dyfuzor i najbardziej sportowe opony świata.
Porsche 911 GT3 Cup i 911 RSR
   

Porsche z pewnością zerka w kierunku Mercedesa-AMG i Astona Martina, bo właśnie te dwie marki chcą dołączyć do Porsche, McLarena i Ferrari w rywalizacji o klientów. Niemiecka marka lada chwila pokaże światu model Project One, natomiast Brytyjczycy szykują model Valkyria. Ale Porsche nie obawia się konkurencji. „Wywodzimy się z motorsportu, więc kochamy rywalizować” — skwitował Oliver Blume.

Następca Porsche 918 Spyder będzie miał bardzo trudne zadanie. Przypomnijmy tylko, że supersamochód od Porsche miał układ hybrydowy o łącznej mocy 887 KM, dzięki czemu rozpędzał się do 100 KM w czasie 2,5 sekundy i osiągał maksymalnie 340 km/h. 

 

REKLAMA