Porsche 918 – lista zamówień otwarta

Porsche 918 Spyder
Porsche 918 Spyder
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 239 470 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Produkcja 918 egzemplarzy modelu 918 Spyder wystartuje w połowie sierpnia 2013 roku. Pierwsze auta trafią do klientów w listopadzie. Za każdy z egzemplarzy Porsche skasuje w USA 845 tysięcy dolarów (2,4 mln zł), a w Europie jeszcze więcej - 645 tysięcy euro (2,6 mln zł). Będzie to najdroższe drogowe Porsche w historii marki.

Producent zaznaczył, że kolejność dostaw jest uzależniona od kolejności składania zamówień, więc nie ma na co czekać. Nawet biorąc pod uwagę niezwykłą procedurę składania zamówienia. Żeby stać się właścicielem 918 trzeba w momencie składania zamówienia wpłacić 200 tysięcy dolarów. Drugie tyle trzeba dołożyć na 12 miesięcy przed datą rozpoczęcia produkcji własnego egzemplarza. Porsche motywuje to kosztami produkcji i niezwykłością technologii stosowanych przy budowie tego pojazdu, które nie są wykorzystywane w żadnym innym modelu marki. W chwili, gdy auto wyjedzie z fabryki w Zuffenhausen klient wpłaca pozostałą kwotę i czeka na transport wymarzonego auta.

By umilić swoim klientom oczekiwanie na 918 Spyder Porsche proponuje wszystkim, którzy złożą zamówienie, zakup modelu 911 Turbo S w limitowanej serii "Edition 918 Spyder", w okazyjnej cenie 160 tysięcy dolarów. Właścicielem takiego auta może się stać wyłącznie klient, który złożył zamówienie na hybrydę, limitowana 911 również powstanie w liczbie 918 egzemplarzy.

Model "na pocieszenie" będzie wyposażony w ten sam, 530-konny silnik co zwykłe Turbo S. Wyróżniał się będzie dodatkami w ostrej zieleni, takimi jak zaciski hamulców, przeszycia tapicerki i ozdobne logotypy w różnych częściach karoserii. Każdy egzemplarz będzie dodatkowo ozdobiony okazjonalną tabliczką z tym samym numerem co 918 Spyder i może być zamówiony wyłącznie w tym samym kolorze nadwozia, który klient wybrał dla 918.

Na te auta nie będzie trzeba czekać tak długo - pierwsze egzemplarze trafią do klientów już w czerwcu tego roku.

REKLAMA

zobacz galerię

REKLAMA