Porsche: 918 o własnych siłach, nowe 911

Porsche, 918 Spyder, Concept
Porsche 918 Spyder Concept
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 260 000 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Kilka dni temu na zamkniętych drogach w Monterey w Kaliforni po raz pierwszy pokazano w ruchu model 918 Spyder, który uważa się za najbardziej rewolucyjny projekt Porsche ostatnich lat. Za kierownicą wartego 50 mln euro pojazdu koncepcyjnego zasiadła sam szef działu design Porsche - Michael Mauer. Wreszcie możemy posłuchać jak pracuje 3,4-litrowy silnik V8 połączony z silnikiem elektrycznym, który napędza przednią oś.

W 918 Spyder podobno po raz pierwszy osiągnięto kompromis między jazdą sportową a ekologią. A właściwie stworzono auto, które zachowuje się jak każde Porsche, a przy tym jest niezwykle przyjazne środowisku - emituje tylko 70 gramów CO2 na każdy przejechany kilometr i zużywa jedynie 3 litry benzyny na 100 km. Przy tym wszystkim ma zachować osiągi sportowca - pierwsza setka pojawia się na prędkościomierzu po niecałych 3,2-sekundy od startu, a prędkość maksymalną tego pojazdu określono na 320 km/h!

Oto rzeczony koncept na wideo:

W ciągu weekendu Porsche podało dodatkowo kilka informacji na temat kolejnej generacji modelu 911, którą zobaczymy już niebawem. Model o oznaczeniu kodowym 991 będzie nieznacznie większy od obecnego 997, ale o 50 kg lżejszy. Jego tylną oś cofnięto o 75 mm, co ma zwiększyć ilość miejsca w kabinie i poprawić stabilność auta.

Do napędu nowej 911-tki użyty zostanie odświeżony silnik o pojemności 3,6-litra, mocy 370 KM i momencie obrotowym o wartości 400 Nm. To dla wersji Carrera. W Carrerze S spotkamy silnik 3.8, o mocy 415 KM i 330 Nm momentu obrotowego. W obu wersjach auto dostępne ma być z sześciobiegową manualną skrzynią biegów, lub z automatyczną skrzynią dwusprzęgłową - PDK.

By zwiększyć oszczędność paliwa, 911 sprzedawana będzie z systemem stop/start i z układem odzyskiwania energii w czasie hamowania. Ma to pomóc w ograniczeniu zużycia paliwa o 12%.

Źródło: autocar, worldcarfans

REKLAMA