Porsche 959 Sport - wyjątkowa wersja na aukcji

Porsche 959 to ultrarzadki samochód, ale to jego jeszcze rzadsza odmiana "Sport" należy obecnie do najbardziej rozchwytywanych samochodów klasycznych Porsche.

Porsche 959 Sport Porsche 959 Sport
Porsche 959 Sport
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 260 000 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Bardzo wyjątkowe to mało powiedziane - w specyfikacji "Sport" powstało jedynie 29 z 292 wyprodukowanych modeli Porsche. To prawdziwy rarytas. Model, który widzicie na zdjęciach pochodzi z 1988 roku, ma znikomy przebieg 11 tys. mil i trzech właścicieli w swojej historii. Co ciekawe przy ocenie jego stanu technicznego widnieje adnotacja "wyjątkowo oryginalny stan" - warty zaznaczenia jest fakt, że samochód ciągle ma oryginalny lakier na każdym elemencie nadwozia. Co wyróżniało wersję "Sport" od zwykłej odmiany Porsche 959? To m.in. niższa masa, o około 100 kilogramów.

Za napęd w Porsche 959 Sport odpowiada sześciocylindrowy silnik typu bokser o pojemności 2,85 litra, który w 1988 roku osiągał zawrotną moc 515 KM! Za przekazanie mocy na wszystkie cztery koła odpowiedzialna była mechaniczna sześciobiegowa skrzynia. Samochód był w stanie rozpędzić się do "setki" w czasie 3,2 sekundy, a z racji tego, że osiągał 317 km/h stał się najszybszym seryjnym samochodem świata (później rozpędzono się nawet do 339 km/h!).

Samochód zostanie sprzedany na aukcji RM Sotheby’s 8. lutego. Organizatorzy przewidują, że samochód zostanie sprzedany za równowartość nawet ponad 6 milionów złotych. Ale to dobra inwestycja, bo to jeden z najbardziej rozchwytywanych modeli Porsche i jego wartość ciągle rośnie.


REKLAMA
REKLAMA