Porsche Boxster Spyder 2010 – pierwsze zdjęcia

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 260 000 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Oficjalna prezentacja auta będzie miała miejsce w grudniu podczas Auto Show w Los Angeles. Nie będzie to seria limitowana Boxstera, a kolejna, trzecia, najdroższa wersja tego modelu.

Jak na prawdziwego roadstera przystało, ten model nie ma dachu. W ogóle. Nie został przewidziany. Bo przecież kawałka materiału, schowanego w ramie przedniej szyby, który w razie potrzeby można rozciągnąć nad głową i przypiąć za kierowcą, dachem nazwać nie można. Nawet przy zamkniętych szybach wiatr znajdzie drogę do kabiny. I ten patent nadaje się raczej tylko na niewielkie prędkości. Ale producent wcale tego nie ukrywa. Nie o dach w tym aucie chodzi!

Najbardziej rzucającą się w oczy różnicą w porównaniu ze standardowym Boxsterem są w tym modelu dwa "zgrubienia" na karoserii za plecami kierowcy i pasażera oraz większy tylny spoiler. Do tego dochodzą przeprojektowane wloty powietrza na bokach, nowy przedni zderzak i nalepki w stylu retro u dołu drzwi.

Kierowca i pasażer siedzą w karbonowych kubłach z modelu GT3 RS. Sportowe zawieszenie, niższy środek ciężkości i 80 kg mniej wagi w porównaniu z Boxsterem S robią z tego modelu najostrzejszego Boxstera w historii.

Dodatkowe 10 koni mechanicznych wyciśnięte z 3,4-litrowego boksera daje ich w sumie 320 i pozwala na rozpędzenie auta do pierwszej setki w 4,8 sekundy.

Sprzedaż Boxstera Spydera ma się zacząć na początku przyszłego roku. Są chętni?

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA