Porsche Boxster i Carrera 911 Black Edition

Porsche wypuściło Boxstera i 911 w specjalnej serii „Edition Black”. Czarne z czarnym – to najkrótszy opis tych modeli, które w tej wersji mają charakteryzować się ponadczasową sportową elegancją. 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 537 000 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Zarówno Boxster, jak i legendarne 911 w wersji „Edition Black” wyróżniają się nie tylko bogatszym standardowym wyposażeniem (system multimedialny PSM, tempomat, kierownica Sport Design), ale przede wszystkim tym, że ich czarne jak noc nadwozie zostało połączone z czarnym wystrojem wnętrza, co jak twierdzą styliści Porsche, ma zapewnić autom ponadczasową elegancję w sportowym wydaniu. Nie rozpasane budyniowo-kremowe beże, ale właśnie klasyczna czerń. Nawet jeśli marketingowcy z Porsche naciągają swoją teorię, to trzeba im przyznać trochę racji.

REKLAMA

Baby Porsche, jak nazywany bywa Boxster, w wersji „Black Edition” napędzany jest 2,7-litrowym boxerem rozwijającym 265 KM. By nie zrujnować koncepcji kolorystycznej tej wersji, zarówno „szmaciane” pokrycie składanego dachu, jak i pałąki antykapotażowe wykończone zostały oczywiście w kolorze czarnym. Ten wyjątkowy Boxster porusza się na aż 20-calowych felgach Carrera Classic.  Ceny Boxstera Black Edition zaczynają się od 292 193 tys. złotych.

„Dziewięćset jedenastce” Black Edition do napędu służy 3,4-litrowy boxer zapewniający 350 KM, a szczęśliwiec składający zamówienie może wybrać nie tylko rodzaj napędu (na tylne lub wszystkie koła), ale również wersję nadwoziową: coupe lub cabrio. Ta wyjątkowa 911-ka wyposażona została w 20-calowe alufelgi z modelu Turbo. Do jej seryjnego wyposażenia trafiły LED-owe reflektory, podgrzewane sportowe fotele, przestrzenny system nagłośnienia BOSE, a ponadto moduł telefoniczny i asystent parkowania z przodu i z tyłu wraz z kamerą cofania.

Najtańsza 911-ka Black Edtion to wydatek rzędu 473 654 tys. złotych. Za napęd na cztery koła doliczyć trzeba ok. 30 tys. złotych, a za przyjemność jazdy z otwartym dachem ok. 50 tys. złotych. Na szczycie cennika wersji „Black Edition” znajduje się 911 Carrera 4 Cabriolet z ceną 557 064 tys. zł. Sprzedaż już ruszyła 18 maja tego roku. 

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA