Porsche Boxster i Cayman po zmianach!

Porsche Cayman
Odnowione Porsche Cayman
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 260 000 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

To typowy facelifting - taki sam, jakiemu poddano w tym roku legendarną "911". Oba bliźniacze modele zyskały odświeżone nadwozie i wnętrze oraz ulepszone jednostki napędowe, układy jezdny oraz nową skrzynię biegów o dwóch sprzęgłach typu PDK.

Na zewnątrz modele roku 2009 poznać po innych lampach przednich i tylnych, w których pracują teraz diody LED oraz po innych wzorach felg aluminiowych. Wewnątrz pojawił się nowy sprzęt audio z możliwością odtwarzania MP-trójek oraz podłączenia iPod poprzez łącze USB.

Dodatkowo, jako opcja dostępny będzie nowy system komunikacji (Porsche Communication Management), zawiadujący nawigacją satelitarną oraz systemem audio. Jest on teraz łatwiejszy w obsłudze i ma większy ekran - jego przekątna wzrosła z 5,8 do 6,5 cali.

Podstawowa 2,9-litrowa jednostka napędowa Boxstera rozwija teraz moc 255 koni mechanicznych, a Caymana - o 10 koni mechanicznych większą. W przypadku pierwszego z nich wzrosła ona o 10, a w przypadku drugiego - o 20 koni mechanicznych. Producent chwali się, że jednocześnie zmalało zużycie paliwa.

Modele dooznaczane literą S mają teraz 310 i 320 koni mechanicznych mocy, czyli o 15 i 25  więcej, odpowiednio dla Boxstera i Caymana. Z silnikami może współpracować nowa skrzynia biegów o dwóch sprzęgłach, nazywana PDK. Z tą ostatnią Caymana S przyspiesza do 100 km/h w zaledwie 4,9 s. To o całą sekundę szybciej niż z 6-stopniową skrzynią mechaniczną.

Inżynierowie Porsche dopracowali też zawieszenie obu aut, dzięki czemu prowadzą się one pewniej i zapewniają jeszcze lepszy komfort. Boxster i Cayman, jako wyposażenie seryjne, otrzymały system PSM (Porsche Stability Management) z dwiema nowymi funkcjami.

Sprzedaż odnowionych aut rozpocznie się w Europie w lutym przyszłego roku.

Źródło: Porsche

 

Zobacz także:
REKLAMA