REKLAMA

Porsche Cayenne S Coupe. Znamy cenę

Porsche Cayenne S Coupe wypełnia lukę pomiędzy bazową 340-konną wersją, a drogim Turbo.

Porsche Cayenne S Coupe Materiały prasowe
Porsche Cayenne S Coupe
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 380 000 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Porsche wprowadza na rynek nowy wariant modelu Cayenne Coupe, który w ofercie znajdzie się pomiędzy Cayenne Coupe a Cayenne Turbo Coupe. Samochód można już zamawiać, a pierwsze egzemplarze pojawią się w salonach sprzedaży pod koniec lipca.

REKLAMA

Do napędu Porsche Cayenne S Coupe służy silnik V6 z podwójnym turbodoładowaniem, o pojemności 2,9 litra. Jednostka ta ma 440 koni mechanicznych mocy. Maksymalny moment obrotowy o wartości 550 Nm gwarantuje bardzo dobre osiągi.

Jeśli chodzi o przyspieszenie – ze standardowym pakietem Sport Chrono nowy SUV Coupe rozpędza się od 0 do 100 km/h w 5 sekund, a dzięki trzem opcjonalnym sportowym pakietom redukującym masę wynik ten spada do 4,9 s. Prędkość maksymalna wynosi 263 km/h.

Zobacz także: elektryczny Aston Martin Rapide E

REKLAMA

REKLAMA

Porsche Cayenne S Coupe Materiały prasowe
Porsche Cayenne S Coupe

Ceny Porsche Cayenne S Coupe zaczynają się na polskim rynku od 498 tys. zł. Oprócz pakietu Sport Chrono jego standardowe wyposażenie obejmuje:

  • wspomaganie układu kierowniczego Plus,
  • 20-calowe felgi z lekkich stopów,
  • asystenta parkowania z przodu i z tyłu,
  • kamerę cofania,
  • zawieszenie Porsche Active Suspension Management (PASM).

Wraz z debiutem Cayenne S Coupe producent rozszerza gamę modeli. Z końcem maja w Porsche Centrach pojawią się bazowe Cayenne Coupe z silnikiem o mocy 340 KM oraz topowe obecnie Cayenne Turbo Coupe o mocy 550 KM.

Przypomnijmy to, co pisaliśmy przy okazji prezentacji modelu Coupe. Najważniejsze jego cechy to bardziej sportowe proporcje, adaptacyjny tylny spojler, dwie różne koncepcje dachu oraz tylna kanapa wyprofilowana na kształt osobnych foteli, z wysokością siedziska obniżoną względem Cayenne o 30 mm.

W każdym egzemplarzu Cayenne Coupe nieruchomy spojler dachowy łączy się z nowym adaptacyjnym tylnym spojlerem, który stanowi element aktywnej aerodynamiki Porsche (Porsche Active Aerodynamics – PAA). Spoiler ten – zintegrowany z sylwetką pojazdu – przy prędkości 90 km/h lub wyższej wydłuża się o 135 mm, zwiększając siłę docisku tylnej osi.

Standardowo samochód wyposażono w panoramiczny, stały szklany dach o powierzchni 2,16 m kw. Opcjonalnie dostępny jest natomiast profilowany karbonowy dach utrzymany w typowo sportowej stylizacji.

Zobacz także: aplikacja mPojazd - dowód i OC w smarftonie

REKLAMA

Porsche Cayenne S Coupe Materiały prasowe
Porsche Cayenne S Coupe

Porsche Cayenne S Coupe – silnik

2,9-litrowy silnik biturbo Cayenne S Coupe generuje maksymalny moment obrotowy 550 Nm w szerokim zakresie obrotów – od 1800 do 5500 obr./min. Obie turbosprężarki umieszczono tu pomiędzy rozwidlonymi głowicami. W rezultacie jednostka ma zwarte wymiary i może być zamocowana niżej, co z kolei obniża środek ciężkości.

Skrócenie drogi, jaką pokonują spaliny pomiędzy komorami spalania a turbosprężarkami, owocuje bardziej spontaniczną reakcją silnika oraz szybszym przyrostem mocy.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA