Porsche Cayenne S Transsyberia – twardy typ

Porsche Cayenne S Transsyberia
Porsche Cayenne S Transsyberia
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 390 000 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Niedowiarkom, którzy Cayenne kojarzą raczej z jazdą w normalnych warunkach niż z pokonywaniem transsyberyjskich pustkowi, radzimy zerknąć na wyniki poprzedniej edycji. Cayenne osiągnęło tam tak znakomite rezultaty, że w tym roku w rajdzie pojedzie ulepszona wersja auta z poprzedniego roku.

Ponownie największy nacisk położono na optymalizację zawieszenia i zdolności terenowe auta. Cayenne S Transsyberia ma wzmocnione osłony podwozia w celu uzyskania jak najlepszych kątów natarcia i zejścia. Pojazd obuty jest w terenowe opony Goodrich w rozmiarze 265/65 R 18.

Od nowa dostrojono również pneumatyczne zawieszenie, system PDCC (Porsche Dynamic Chassis Control) minimalizuje znacząco przechyły nadwozia w szybko pokonywanych zakrętach. Układ napędu 4x4 PTM (Porsche Traction Management) normalnie przekazuje 62 % momentu na tył i 38 % na przód, jednak w awaryjnych sytuacjach nawet 100 % mocy może napędzać tylne lub przednie koła.

Porsche Cayenne S Transsyberia można pochwalić się wyjątkowo bogatym wyposażeniem, o które jednak ciężko byłoby starać się w salonie. Klatka bezpieczeństwa, dwa kubełkowe fotele, sześciopunktowe pasy, 2 gaśnice, podkłady umożliwiające wydostanie się z piasku, dwie opony zapasowe i tyleż skrzynek na narzędzia. Specjalna "fajka" zasysa powietrze do silnika na wysokości dachu, co chroni układ dolotowy przed wodą; autem można pokonywać brody o głębokości do 78 cm. W określeniu trasy pomagają : nawigacja satelitarna i komputer Tripmaster.

Oczywiście, silnik napędzający to wszystko nie może być w żadnym wypadku słaby. Bezsprężarkowe V8 o pojemności 4.8 litra i mocy 385 KM pozwala na rozpędzenie do 100 km/h w 6.8 sekundy. Prędkość maksymalna z powodu opon, ograniczona została do 170 km/h. Moment obrotowy 500 Nm dostępny jest przy 3500 obr/min. 6-biegowa automatyczna skrzynia została połączona ze skróconym przełożeniem przekładni głównej z Cayenne GTS.

Po zeszłorocznym sukcesie, (wszystkie miejsca na podium) Porsche pragnie udowodnić, że to nie przypadek i że Cayenne S ma potencjał terenowy. Rajd odbędzie się w dniach 11-25 lipca,a trasa prowadzi z Moskwy do stolicy Mongolii Ułan Bator.

Źródło: Porsche

Zobacz także:
REKLAMA